Temos
Apsipylimas malšina rankų ir pečių skausmą


Nuolatinis rankos skausmas yra bjaurus dalykas: vargais negalais apsivelki paltą, negali kaip reikiant susišukuoti. Skausmas tūno kažkur peties gilumoje, bet tiksliai to neįmanoma lokalizuoti.

Gydytojai tai vadina peties-rankos sindromu. Tai visas kompleksas sunkiai paaiškinamų negalavimų. Kitaip tariant, simptomų grupė.

Esant peties-rankos sindromui rentgeno tyrimas gali nustatyti susidėvėjimo reiškinius arba uždegimo židinį prie peties sąnario ar ant sąnario maišelio. Kartais atsiranda sukalkėjimai arba pažeistų raumenų grupių sukietėjimai. Gana dažnai gydytojas negali nustatyti skausmo priežasties.

Jeigu skausmas atsirado staiga, tai žinokite — nėra geresnio gydymo kaip rankos apipylimas šaltu vandeniu pagal Kneipą. Beveik visada šalto vandens procedūra skausmus numalšina greičiau negu šiltos procedūros. Daroma tai labai paprastai: paimkite dušą, nusukite jo skylėtą dangtelį ir paleiskite vandenį tokiu stiprumu, kad srovė iš žarnos ne šaute šautų, o tekėtų ramiai, nesitaškydama.

Pradėkite nuo dešinės rankos išorės ir liekite ją kildami išorine puse peties link, ant peties stabtelėkite porą sekundžių, leisdami vandeniui bėgti ranka žemyn. Po to grįžkite vidine rankos puse žemyn. Lygiai taip pat atlikite procedūrą kairiajai rankai. Tai reikėtų pakartoti 2-3 kartus, tik čia (atkreipiame jūsų dėmesį) pradėdami antrą kartą kilkite į viršų vidine dešinės rankos puse.

Šia procedūra gydant peties-rankos sindromą, labai naudinga trumpai perlieti ir sprandą.

<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą

Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos