Temos
Glucosamin-ratiopharm
Vaistinis preparatas: Glucosamin-ratiopharm
Puslapis: 3


Atsitiktinio ar tyčinio gliukozamino perdozavimo požymiai ir simptomai gali būti galvos skausmas, galvos svaigimas, dezorientacija, artralgija, pykinimas, vėmimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas.

Perdozavimo atveju gydymas gliukozaminu turi būti nutraukiamas ir turi būti taikomos standartinės palaikomosios priemonės.

Klinikinių tyrimų metu vienam iš penkių sveikų jaunų asmenų po gliukozamino 30 g infuzijos pasireiškė galvos skausmas.

Papildomai buvo stebėtas vienas perdozavimo atvejis 12 metų mergaitei, kuri per burną suvartojo 28 g gliukozamino hidrochlorido. Jai atsirado artralgija, vėmimas ir orientacijos sutrikimas. Pacientė visiškai pasveiko.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – kiti nesteroidiniai priešuždegiminiai ir antireumatiniai preparatai, ATC kodas – M01AX05

Gliukozaminas yra endogeninė medžiaga, kuri paprastai sudaro kremzlės tarpląstelinės medžiagos polisacharidines grandines ir sąnarių skysčio gliukozamino polisacharidus. Tyrimai in vitro ir in vivo parodė, kad gliukozaminai stimuliuoja chondrocitus, kad šie sintetintų gliukozaminoglikanus ir proteoglikanus, taip pat stimuliuoja sinoviocitus, kad šie sintetintų hialurono rūgštį. Publikuotuose klinikiniuose tyrimuose buvo nustatyta, kad gliukozaminai palengvina skausmą per 4 savaites, taip pat palengvina pažeistų sąnarių judrumą pacientams su lengvu ar vidutinio laipsnio osteoartritu.

Gliukozaminų poveikio mechanizmas žmonėms nežinomas. Laikotarpis iki poveikio pradžios nežinomas.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Gliukozaminas – palyginti maža molekulė (molekulinė masė 179), gerai tirpstanti vandenyje ir hidrofiliniuose organiniuose tirpikliuose.

Informacijos apie gliukozaminų farmakokinetines savybes nepakanka. Absoliutusis biologinis įsisavinimas nežinomas. Pasiskirstymo tūris – apie 5 l, o pusinės eliminacijos laikas suleidus į veną – apie 2 val. Apie 38 % į veną suleisto vaisto išsiskiria nepakitusio su šlapimu.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūminis gliukozamino toksinis poveikis nedidelis.

Gliukozamino tyrimų su gyvūnais eksperimentinių duomenų, susijusių su toksiniu poveikiu jį naudojant pakartotinai, jo toksiniu poveikiu reprodukcinei sistemai, mutageniškumu ir kancerogeniškumu, nepakanka.

Tyrimai su gyvūnais in vitro ir in vivo parodė, kad gliukozaminas, tikriausiai slopindamas beta ląstelių gliukokinazę, mažina insulino sekreciją ir skatina atsparumą insulinui. Klinikinė svarba nežinoma.

6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Aspartamas (E951)

Sorbitolis (E420)

Bevandenė citrinos rūgštis

Makrogolis 4000

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Balto popieriaus/aliuminio/LDPE paketėlis.

10, 20, 30, 60 ir 90 paketėlių

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos