Temos
Auglių rūšys


Augliai, arba navikai tai pernelyg gausus audinio išvešėjimas, atsirandantis tada, kai sutrinka normalus ląstelių augimas ir dauginimasis. Būdinga auglio ląstelių savybė ilgai trunkantis ir greitas dauginimasis, paslenkant aplink esančius audinius ir įaugant į juos. Kraujo ir limfos tėkmė perneša tokias ląsteles į tolimiausius organus, jos ten dauginasi ir sudaro vadinamas metastazes.

Nereikia painioti tikrų auglių su audinių patinimu, arba pabrinkimu, kurie gali atsirasti, pavyzdžiui, esant uždegiminiam procesui.

Egzistuoja gerybiniai augliai fibromos, miomos, angiomos ir piktybiniai vėžys, sarkoma ir kiti.

Gerybiniai augliai dažniausiai auga lėtai, neįauga į aplink esančius audinius ir organus, tik praskiria ir paslenka juos. Tokie augliai esti kapsulėje; jie lengvai pašalinami chirurginiu būdu, nesudaro metastazių ir naujai neatauga.

Fibromos dažniausiai pažeidžia odą, sausgysles, raumenis, antkaulį, gimdą, gleivines. Fibromos atmaina polipai, dažniausiai išsivysiantys nosyje ir gimdoje.

Miomos dažniausiai pažeidžia raumenis. Angiomos tai augliai, sudaryti iš kraujagyslių ir limfagyslių. Prie angiomų priskiriamos vadinamos įgimtos dėmės apgamai ir minkštos karpos.

Piktybiniai augliai dažniausiai auga greitai, įaugdami į kaimyninius audinius ir organus ir juos ardydami. Tokius auglius sėkmingai pašalinti chirurginiu būdu pavyksta tik pradinėje, neįsisenėjusioje stadijoje. Dažnai po pašalinimo jie vėl atauga. Piktybinių auglių ląstelės kraujo ir limfos tėkme pernešamos į kitas kūno dalis ir ten sudaro metastazes naujus auglių mazgus.

<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą

Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos