Temos
CEFOBID
Vaistinis preparatas: CEFOBID
Puslapis: 3


Cefoperazono veikimo spektras yra platus, taigi daugelį užkrečiamųjų ligų galima tinkamai gydyti vien šiuo antibiotiku. Visgi, jeigu reikia, cefoperazoną galima vartoti kartu su kitais antibiotikais. Jeigu vartojama aminoglikozidų grupės antibiotikų, gydymo metu reikia stebėti inkstų funkciją (žr. 6.2 skyrius).

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas cefalosporinų grupės antibiotikams.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Padidėjusio jautrumo reakcija

Aprašyta sunkių ir kartais net pasibaigusių mirtimi padidėjusio jautrumo (anafilaksinių) reakcijų gydant beta laktaminiais antibiotikais ar cefalosporinais. Tokių reakcijų pavojus yra didesnis anksčiau buvus padidėjusio jautrumo reakcijų daugeliui alergenų.

Prieš pradedant gydymą cefoperazonu, reikia atidžiai išsiaiškinti, ar pacientui praeityje nebuvo padidėjusio jautrumo reakcijų cefalosporinams, penicilinams ar kitiems vaistiniams preparatams. Jeigu ligonis jautrus penicilinui, šį vaistinį preparatą vartoti reikia atsargiai. Antibiotikų atsargiai reikia skirti vartoti pacientams, kuriems buvo pasireiškusi kokia nors alerginė reakcija, ypač vaistiniams preparatams.

Jeigu reiškiasi alerginė reakcija, reikia nutraukti vaistinio preparato vartojimą ir pradėti atitinkamą gydymą. Sunkias anafilaktoidines reakcijas reikia nedelsiant gydyti adrenalinu. Jeigu reikia, tiekiamas deguonis, į veną švirkščiama steroidų ir taikomas dirbtinis kvėpavimas, įskaitant intubaciją.

Ligoniai, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu

Didelė dalis cefoperazono išsiskiria su tulžimi. Kepenų ir (arba) obstrukcinėmis tulžies sistemos ligomis sergančių ligonių organizme cefoperazono pusinės eliminacijos iš serumo laikas ir ekskrecija pro inkstus dažniausiai pailgėja. Net kai yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, tulžyje būna gydomosios cefoperazono koncentracijos, bet 24 kartus pailgėja pusinės eliminacijos laikas (žr. 4.2 skyrių).

Bendra

Kai kuriems cefoperazonu, kaip ir kitokiais antibiotikais, gydomiems ligoniams nustatyta K vitamino stoka. Šio reiškinio atsiradimo mechanizmas gali būti susijęs su žarnyno mikroflora, kuri paprastai gamina šį vitaminą. Pacientams, kurie prastai maitinasi, kuriems yra malabsorbcija (pvz., sergantiems cistine fibroze) ar kurie ilgą laiką maitinami į veną, rizika būna didesnė. Tokiems pacientams reikia tirti protrombino laiką ir, jeigu reikia, skirti egzogeninio K vitamino.

Kaip ir vartojant kitokių antibiotikų, ilgą laiką gydant cefoperazonu, gaubtinėje žarnoje gali padaugėti klostridijų. Gydymo metu pacientus reikia atidžiai stebėti. Kaip ir vartojant kitokių stiprių sistemiškai veikiančių preparatų, ilgalaikio gydymo metu rekomenduojama periodiškai tirti, ar nepasireiškė, pavyzdžiui, inkstų, kepenų ir kraujodaros, organų sistemų sutrikimų. Tai ypatingai svarbu atlikinėti naujagimiams, ypač neišnešiotiems, ir kitiems kūdikiams.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos