Temos
Septolete plus menthol
Vaistinis preparatas: Septolete plus menthol
Puslapis: 3


Cetilpiridinio chlorido antimikrobinio poveikis yra platus. Stipriausias antimikrobinis poveikis pasireiškia gramteigiamoms bakterijoms, pvz., stafilokokams. Gramneigiamos bakterijos yra vidutiniškai jautrios cetilpiridinio poveikiui, o kai kurios Pseudomonas rūšys yra palyginti nejautrios. Cetilpiridinis sukelia ir priešgrybelinį poveikį (pvz., Candida ir Saccharomyces) bei sukelia antivirusinį poveikį kai kuriems išsivysčiusiems virusus.

Benzokainas blokuoja nervinių impulsų, įskaitant skausminius, sklidimą, todėl malšina skausmą. Nervų laidumas sumažėja dėl ląstelių membranų laidumo natrio jonams sumažėjimo.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Duomenų apie cetilpiridinio chlorido farmakokinetiką literatūroje nėra. Dauguma duomenų apie ketvirtinių amonio junginių farmakokinetiką gauta tiriant gyvūnus. Ketvirtiniai amonio junginiai dažniausiai rezorbuojasi blogai (1020 % dozės). Nesirezorbavusi dalis nepakitusi patenka į išmatas.

Duomenų apie benzokaino farmakokinetiką literatūroje taip pat nedaug. Kai kurie lokalūs anestetikai, įskaitant benzokainą, yra mažai tirpūs vandenyje, todėl jų rezorbcija minimali. Daugiausia rezorbuoto benzokaino hidrolizuoja plazmos cholinesterazės, mažiau – metabolizuojama kepenyse. Benzokaino irimo produktai išsiskiria su šlapimu.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Įprastų farmakologinio saugumo, kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo, galimo kancegoriškumo ir toksinio poveikio reprodukcijai ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo.

Benzokainas

Benzokainas blogai tirpsta vandenyje, todėl jo absorbuojama mažai ir sisteminis toksinis poveikis pasireiškia retai. Geriamojo preparato LD50 žiurkėms ir pelėms yra didesnė kaip 2000 mg/kg kūno svorio. Nacionalinės toksikologijos programos, Tarptautinės vėžio tyrimo agentūros bei Darbo saugos ir sveikatos agentūros duomenimis, kancerogeninio poveikio benzokainas nesukelia.

Cetilpiridinio chloridas

Paprastai ketvirtinių amonio junginių grupės germicidai (cetilpiridinio chloridas) toksinio poveikio nesukelia, antiseptiniam poveikiui sukelti vartojamos dozės koncentracija yra tokia, kad odos ir gleivinės dirginimo neatsiranda. Geriamojo cetilpiridinio chlorido LD50 žiurkėms yra 192538 mg/kg kūno svorio, pelėms – 108195 mg/kg kūno svorio. Cetilpiridinio chlorido ilgalaikio toksinio poveikio tyrimų su triušiais metu didelių patologinių pokyčių, kurie galėjo būti susiję su cetilpiridinio chloridu, nepastebėta.

Tyrimų su žiurkėmis metu cetilpiridinio chlorido poveikio reprodukcijai bei teratogeninio poveikio neatsirado.

Nacionalinės toksikologijos programos, Tarptautinės vėžio tyrimo agentūros bei Darbo saugos ir sveikatos agentūros duomenimis, kancerogeninio poveikio cetilpiridinio chloridas nesukelia.

6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Pipirmėčių eterinis aliejus

Levomentolis

Skystasis maltitolis

Maltitolis (E965)

Manitolis (E421)

Glicerolis

Natūralusis ricinų aliejus

Magnio stearatas (E572)

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos