Temos
Diskineziniai sindromai


Stupurai būna įvairūs ir pasireiškia visišku nejudrumu. Ligoniai ištisomis dienomis sėdi, stovi ar guli vienoje pozoje, visai nejudėdami ar labai mažai judėdami. Nekalba ir nevalgo.

D e p r e s i n i a m s t u p o r u i , be nejudrumo, būdinga liūdesys veide, liūdnos akys, kurios stebi aplinką.

K a t a t o n i n i s s t u p o r a s žymiai sudėtingesnis. Veido išraiška būna negyva, žvilgsnis nieko nefiksuoja. Gali būti padidėjęs raumenų įtempimas ar raumenys suglebę. Čia galimi k a t a l e p s i j o s reiškiniai, t. y. ligoniui suteikus bet kokią padėtį, jis ją išlaiko ilgai; jeigu jam pakeliama ranka, jis ir lieka stovėti pakelta ranka („vaškinis lankstumas") .

Galimas ir n e g a t y v i z m a s (pasipriešinimas), kada ligonis priešinasi bet kokiam veiksmui (keliant ranką, įtempia raumenis ir neleidžia pakelti, vedant į kabinetą, traukiasi atgal).

K a t a t o n i n i s s u j a u d i n i m a s pasireiškia pastoviu ligonio judėjimu. Judesiai chaotiški, daugiausia beprasmiai. Tokie ligoniai kilnoja galūnes, daro grimasas. Daug kalba atskirais žodžiais, beprasmiais. Čia galima stereotipija, echolalija, echopraksija, parabulija.<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą

Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos