Temos
Inkstų akmenligė


Akmenys paprastai susidaro ne pačiuose inkstuose, bet inkstų geldelėse. Iš čia su šlapimu patenka į šlapimtakį ir jį užkemša. Ima skaudėti, skausmas plinta nuo juosmens žemyn į apačią, ligonį pykina, kartais jis vemia, šlapimas teka po truputį. Skausmas kartais trunka net dvi paras, kol akmuo pereina į šlapimo pūslę.

Per dieglių priepuolį reikia duoti išgerti karšto glintveino. Pasodinti ligonį maždaug 20 minučių į šiltą vonią, paskui paguldyti į lovą ir ant skaudančios vietos dėti karštus kompresus, geriausia - neskustų virtų ir sutrintų bulvių. Bet jeigu pasirodys kraujo, vietoj karšto kompreso dėti ant pilvo pūslę su ledais. Keletą kartų per dieną ligoniui duoti gerti po valgomąjį šaukštą tanino tirpalo, jis daromas taip: į stiklinę vandens įdedama ant galiuko peilio tanino. Jeigu pasišalintų akmuo, reikia jį parodyti gydytojui, kad ištirtų, nes nuo akmens pobūdžio priklauso dieta, kurios ligonis turi laikytis: jeigu akmuo bus iš šlapimo rūgšties, reikia valgyti daugiausia augalinį ir pienišką maistą. Tokiam ligoniui žalinga mėsa, ypač inkstai, kepenys, liežuvis, kiauliena, aštrūs patiekalai, rūgštynės ir špinatai. Labai naudingos urotropino (Urotropinum) tabletės po 0,5 arba 0,1 tris kartus per dieną - jis tirpdo šlapimo rūgštį.

<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos