Temos
Glimepiride Accord
Vaistinis preparatas: Glimepiride Accord
Puslapis: 3


Kuriems yra padidėjęs jautrumas glimepiridui, kitiems sulfonilkarbamido dariniams, sulfamidams arba bet kuriai pagalbinei tablečių medžiagai.

Nuo insulino priklausomu cukriniu diabetu.

Diabetine koma.

Ketoacidoze.

Sunkiu inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimu.

Sunkių inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimų atveju turi būti pereita prie insulino.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Glimepiridą būtina gerti prieš pat valgį arba jo metu.

Jeigu pacientas valgo nereguliariai arba maitinimąsi visiškai praleidžia, Glimepirido tabletės gali sukelti hipoglikemiją. Galimi jos simptomai yra galvos skausmas, labai didelis alkis, pykinimas, vėmimas, nuovargis, mieguistumas, miego sutrikimas, neramumas, agresyvumas, gebėjimo sukaupti dėmesį ir budrumo sutrikimas, reakcijos laiko pokytis, depresija, konfūzija, kalbos ir regos sutrikimas, afazija, tremoras, parezė, jutimų sutrikimas, galvos svaigimas, bejėgiškumas, savikontrolės išnykimas, delyras, cerebriniai traukuliai, somnolencija ir sąmonės sutrikimas, įskaitant komą, paviršinis kvėpavimas, bradikardija. Be to, galimas poveikis dėl adrenerginės nervų sistemos tonuso padidėjimo: prakaitavimas, lipni oda, nerimas, tachikardija, hipertenzija, palpitacija, krūtinės angina ir širdies aritmija.

Sunkaus hipoglikemijos priepuolio simptomai gali būti panašūs į insulto.

Tuoj pat pavartojus angliavandenių (cukraus), beveik visada hipoglikemijos simptomus galima greitai pašalinti. Dirbtiniai saldikliai yra neveiksmingi.

Gydymo kitokiais sulfonilkarbamido dariniais patirtis rodo, jog hipoglikemija gali atsinaujinti net ir po sėkmingo pradinio jos pašalinimo.

Sunkią ar ilgalaikę hipoglikemiją, kurią įprastinė cukraus dozė pašalina tik trumpam, būtina nedelsiant gydyti, kartais tokį pacientą reikia guldyti į ligoninę.

Hipoglikemiją skatinantys veiksniai yra:

nenoras arba nesugebėjimas (dažniau senyvų žmonių) reguliariai konsultuotis su gydytoju ir vykdyti jo nurodymus;

nepakankama ir nereguliari mityba, maitinimosi praleidimas, badavimo periodai;

dietos pokyčiai;

neatitikimas tarp fizinio krūvio ir suvartojamo angliavandenių kiekio;

alkoholio vartojimas, ypač praleidus maitinimąsi;

inkstų funkcijos sutrikimas;

sunkus kepenų funkcijos sutrikimas;

Glimepiride tablečių perdozavimas;

kai kurios nekompensuotos endokrininės sistemos ligos, kurių metu sutrinka angliavandenių metabolizmas arba atsiranda hipoglikemijos kontrareguliacija (pvz., kai kurie skydliaukės funkcijos ar priekinės hipofizės dalies sutrikimai, antinksčių žievės nepakankamumas);

kai kurių vaistinių preparatų vartojimas (žr. 4.5 skyrių).

Gydant Glimepiride tabletėmis, reikia reguliariai matuoti gliukozės kiekį kraujyje ir šlapime. Be to, patariama nustatinėti ir glikozilinto hemoglobino kiekį.

Gydant Glimepiride tabletėmis, reikia reguliariai sekti kepenų funkciją ir kraujo parametrus (ypač leukocitų ir trombocitų kiekį).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos