Temos
Lactulose-ratiopharm
Vaistinis preparatas: Lactulose-ratiopharm
Puslapis: 3


Lactulose-ratiopharm geriamojo tirpalo veiklioji medžiaga yra sintetinis disacharidas laktuliozė, kurią sudaro fruktozė ir galaktozė. Laktuliozė storajame žarnyne yra suskaldoma, t.y. pasigamina pieno rūgštis ir acto rūgštis. Dėl šių rūgščių poveikio storajame žarnyne sumažėja pH ir susikaupia skysčiai. Kadangi padidėja osmosinis slėgis, storosios žarnos peristaltika yra skatinama fiziologiškai, ir taip palengvinamas tuštinimasis. Dėl šio veikimo mechanizmo laktuliozė nesukelia pripratimo, todėl vartojant net ilgą laiką jos poveikis nesusilpnėja. Laktuliozė nedirgina žarnyno sienelių. Laktuliozė yra tinkama visų rūšių funkciniam vidurių užkietėjimui gydyti. Ji ypač yra rekomenduojama senyvo amžiaus žmonėms bei sergantiesiems lėtinėmis ligomis ilgalaikiam gydymui, taip pat ir kitiems pacientams, kuriems yra reikalingas ilgalaikis lovos režimas, pavyzdžiui pacientams, kuriems yra kaulų lūžiai.

Gramneigiama bakterijų šarminė flora žarnyne gamina amoniaką ir aminus iš maiste esančių baltymų. Vartojant laktuliozę, žarnyno flora tampa labiau rūgštine, dėl to sumažėja amoniako gamyba. Dar daugiau, didėja amoniako pasišalinimas su išmatomis bei mažėja jo absorbcija dėl pagreitėjusio išmatų pasažo žarnyne. Dėl šio poveikio gydymas laktulioze , ypač didelėmis dozėmis, yra veiksmingas sutrikdant amoniako gamybą storajame žarnyne ir mažinant amoniako koncentraciją kraujyje.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Laktuliozė neskyla skrandyje ir plonajame žanyne. Plonajame žarnyne yra absorbuojama mažiau negu 3 % laktuliozės. Absorbuota laktuliozė pašalinama nepakitusi daugiausiai su šlapimu. Nedidelis kiekis absorbuotos laktuliozės pašalinamas su tulžimi. Laktuliozės poveikis prasideda storajame žarnyne, kuriame dažniausiai ją suskaldo acidofilinės bakterijos, kurios tai panaudoja kaip angliavandenių energijos šaltinį. Skildama laktuliozė gamina pieno rūgštį, kuri skatina acidofilinių bakterijų augimą.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Vienkartinių ir kartotinių dozių toksiškumo ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo. Ilgalaikis tyrimas su gyvūnais nenurodo navikų augimo potencialo. Laktuliozė nesukelia teratogeninio poveikio pelėms, žiurkėms ir triušiams. Išgėrus Lactulose-ratiopharm geriamojo tirpalo, sisteminis toksinis poveikis nėra tikėtinas dėl laktuliozės farmakologinių ir farmakodinaminių savybių.

Atlikus ūminio, poūmio ir lėtinio toksinio poveikio tyrimus su įvairiomis gyvūnų rūšimis, nustatyta, kad laktuliozė yra labai mažai toksiška.



6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Išgrynintas vanduo.

Vaistinio preparato sudėtyje taip pat yra galaktozės iki 110 mg/ml ir laktozės iki 60 mg/ml bei nedidelis kiekis fruktozės, epilaktozės ir tagatozės.

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

2 metai

2 mėnesiai po pirmojo atidarymo

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti žemesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos