Temos
Rytmonorm
Vaistinis preparatas: Rytmonorm
Puslapis: 11


Laipsniško dozės didinimo ir palaikomojo gydymo metu pacientams, kurie sveria apie 70 kg, rekomenduojama paros dozė yra 450 - 600 mg propafenono hidrochlorido (t. y., gerti po vieną plėvele dengtą Rytmonorm 150 mg tabletę tris kartus per parą, po dvi plėvele dengtas Rytmonorm 150 mg tabletes du kartus per parą, po pusę plėvele dengtos Rytmonorm 300 mg tabletės tris kartus per parą ar po vieną plėvele dengtą Rytmonorm 300 mg tabletę du kartus per parą).

Kartais propafenono hidrochlorido paros dozę gali tekti padidinti iki 900 mg (t. y., gerti po dvi plėvele dengtas Rytmonorm 150 mg tabletes tris kartus per parą ar po vieną plėvele dengtą Rytmonorm 300 mg tabletę tris kartus per parą). Kai kūno svoris mažesnis už nurodytąjį, paros dozę reikia atitinkamai mažinti.

Dozę galima didinti tik praėjus 3-4 gydymo dienoms. Nustatant individualią palaikomąją dozę, būtina kardiologo priežiūra, įskaitant EKG stebėseną ir kartotinį kraujospūdžio matavimą (dozės laipsniško didinimo metu).

Senyvus žmones pacientus, kuriems yra reikšmingas kairiojo širdies skilvelio funkcijos sutrikimas (kairiojo skilvelio išstūmimo frakcija < 35 %) arba kurie serga ligomis, dėl kurių pakinta miokardo struktūra, reikia pradėti gydyti laipsniškai ir ypač atsargiai po truputį didinant vaisto dozę. Tie patys reikalavimai taikomi ir palaikomajam gydymui. Jei reikia padidinti dozę, tai galima daryti tik praėjus 5-8 gydymo dienoms.

Vartojant įprastines gydomąsias dozes, pacientų, kurių kepenų ir (arba) inkstų funkcija sutrikusi, organizme vaistas gali kauptis. Tačiau stebint EKG ir matuojant veikliosios medžiagos koncentraciją kraujo plazmoje, Rytmonorm dozę galima laipsniškai didinti ir tokiais atvejais.

Vaikams

Kūdikiams ir mažiems vaikams propafenono galima duoti su maistu.

Vaikams dozės laipsniško didinimo ir palaikomojo gydymo metu vidutinė dozė yra 10 - 20 mg propafenono hidrochlorido vienam kilogramui kūno svorio. Ji geriama lygiomis dalimis per 3-4 kartus.

Dozę galima didinti tik praėjus 3-4 gydymo dienoms. Nustatant individualią palaikomąją dozę, būtina kardiologo priežiūra, įskaitant EKG stebėseną ir kartotinį kraujospūdžio matavimą (dozės laipsniško didinimo metu).

Jeigu jums atrodo, kad Rytmonorm poveikis yra per silpnas arba per stiprus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Rytmonorm dozę

Jei įtariate, kad išgėrėte pernelyg didelę Rytmonorm dozę, apie tai praneškite savo gydytojui, kad jis įvertintų galimo apsinuodijimo požymius ir, jei reikia, imtųsi atitinkamų priemonių. Apsinuodijus ir (arba) atsiradus sunkių požymių į gydytoją kreipkitės nedelsdami.

Perdozavimo požymiai

Toksinis poveikis širdžiai – impulsų generavimo ir laidumo sutrikimai, pvz., PQ intervalo pailgėjimas, QRS komplekso praplatėjimas, sinusinio mazgo automatizmo slopinimas, AV blokada, skilvelinė tachikardija, skilvelių plazdėjimas ar virpėjimas. Taip pat gali atsirasti hipotenzija. Kiti simptomai: traukuliai, gali ištikti somnolencija ir net mirtis.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos