Temos
Laringitas (gerklų uždegimas)


Ūminis gerklų uždegimas kartais vaikams sukelia priepuolį, kurį lengva supainioti su krupu: vaikas naktį staiga pabunda, ima kosėti, dūsta, veidas pamėlynuoja. Atskirti nuo krupo galima pagal tokius požymius: krupas dažniausiai ištinka kūdikius iki vienų metų, o laringitu gali susirgti ir suaugusieji, be to, sirgdamas krupu vaikas vis labiau ir labiau dūsta, o laringito atveju būna pertrūkių, ir gana ilgų.

Kad ligoniui palengvėtų, reikia jam ant kaklo uždėti karštu vandeniu suvilgytą skudurėlį, po to kokias 20 minučių palaikyti įmerkus kojas į šiltą (maždaug 32 laipsnių) vandenį. Reikia duoti išgerti truputį šilto pieno su cukrumi arba saldaus vandens. Pasistengti sukelti vaikui vėmimą, tada jam tuojau palengvės. Kitą dieną ligoniui reikia duoti vaistų nuo kosulio.

Vyresniems vaikams, taip pat suaugusiems galima patarti tokią paprastą priemonę: reikia sutarkuoti ridiką, išspausti sunką ir duoti ligoniui gerti visą dieną po truputį, priklausomai nuo amžiaus. Žalos ji nepadarys, jeigu ligonis ir išgers kiek daugiau.<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą

Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos