Temos
Uromitexan
Vaistinis preparatas: Uromitexan
Puslapis: 3


Ligoniams, sergantiems autoimuninėmis ligomis, dažniau negu pacientams, kuriems yra auglys, Uromitexan sukelia padidėjusio jautrumo (hipererginę) reakciją: gal atsirasti odos ir gleivinės reakcija (odos, gleivinės išbėrimas, niežėjimas, paraudimas, pūslelių atsiradimas, Lyell‘io sindromas, Stevenso-Johnsono sindromas), vietinis audinių pabrinkimas (urtikarinė edema), akių gleivinės uždegimas, retai kraujospūdžio sumažėjimas ir padidėjęs pulso dažnis daugiau kaip 100 k/min, padažnėjęs kvėpavimas (pasireiškiantis dėl sunkių padidėjusio jautrumo (anafilaktoidinių) rakcijų), padidėjęs kraujospūdis, ST segmento pakilimas, raumenų skausmai (mialgija), padidėjęs kepenų fermentų (transaminazių) aktyvumas. Tokiems pacientams šlapimo latakų apsaugai Uromitexan galima vartoti tik rūpestingai nustačius naudos ir galimos žalos santykį bei tik medikui prižiūrint.

Uromitexan mažina tik oksazafosfininų sukeliamo hemoraginio cistito išsivystymo riziką, tačiau neapsaugo nuo kitų toksinių oksazafosfininų sukeliamū reakcijų, bei nesustiprina jų.

Uromitexan ne visuomet apsaugo nuo hemoraginio cistito išsivystymo. Todėl kiekvieną rytą prieš skiriant oksazafosfininus būtina tirti šlapimą dėl galimos hematurijos (eritrocitų ar kraujo nustatymas šlapime). Jei hematurija atsiranda skiriant adekvačias Uromitexan dozes, gali tekti mažinti oksazafosfininų dozę ar gydymą jais visai nutraukti.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Uromitexan neturi įtakos sisteminiam oksazafosfininų veikimui. Klinikiniuose tyrimuose nustatyta, kad Uromitexan perdozavimas nesumažina oksazafosfininų toksinio poveikio, slopinamojo poveikio kaulų čiulpams ir imuninei sistemai. Tyrimai su gyvūnais taip pat parodė, kad Uromitexan nesusilpnina ir minėtų vaistų priešnavikinio poveikio. Uromitexan taip pat nesusilpnina ir kitų citostatikų (doksorubicino, BCNU, metotreksato, vinkristino) bei digitalio preparatų poveikio.

Gydant Uromitexan, ketoninių kūnų nustatymo šlapime tyrimo rodmenys gali būti tariamai teigiami. Žinoma, tokiu atveju spalva būna daugiau purpurinė negu violetinė ir, pridėjus ledinės acto rūgšties, nedelsiant išnyksta. Taip pat gali būti tariamai teigiami ar tariamai neigiami eritrocitų buvimo šlapime nustatymo juostele tyrimo rodmenys. Kad tiksliai nustatyti eritrocitų buvimą šlapime, rekomenduojama šlapimą tirti mikroskopu.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Kadangi Uromitexan vartojamas šlapimo latakų apsaugai citostatinio gydymo oksazafosfininais metu, jo ir citostatinių vaistų vartojimo nėštumo ir žindymo laikotarpiu kriterijai yra tokie patys.

Vartojimas nėštumo metu

Klinikinių duomenų apie Uromitexan vartojimą nėštumo metu nėra. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė (žr. 5.3 skyrių). Nėščioms moterims skiriama tik esant būtinumui.

Vartojimas žindymo laikotarpiu

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos