Temos
Mėnesinės


Mėnesinės moterims pasirodo tarp 11-15 metų ir trunka iki 45-55 metų. Paprastai turi kartotis kas 28 dienas, bet kai kurioms būna ir kas 20 dienų, kitoms - kas mėnesį. Trunka 3-5 dienas.

Esant normalioms mėnesinėms moteris turi jausti tik nedidelį negalavimą ir sunkumą pilvo apačioje; kai kurioms tuo metu dar skauda pakaušį.

Jeigu visiškai nėra mėnesinių tame amžiuje, kai jos jau turi būti, tai rodo, kad merginai suaugusi anga į mergystės plėvę. Tai galima nustatyti iš sąrėmių skausmų, kai gimda stengiasi išstumti joje susikaupusį kraują. Šiuo atveju reikalinga operacija.

Kai kraujo išsiskiria labai maža ir moteris jaučia skausmą, tai paprastai rodo, kad gimdos anga yra labai maža. Skausmus galima sumažinti pridėjus prie pilvo apačios šiltą kompresą; be to, tomis dienomis reikia daugiau gulėti ir valgyti tik pienišką maistą, ryžių košę, gerti truputį arbatos. Ištekėjus tie skausmai paprastai praeina. Patartina taip pat per dieną išgerti po 1/4 arbatinio šaukštelio sieros su kokiu nors rūgščiu gėrimu - spanguolių sultimis, gira ir kt.

Blyškios, negausios mėnesinės, be to, neretai dar ir nereguliarios, būna esant mažakraujystei, po sunkios ligos, dėl didelio nervingumo. Kartais kurį laiką gali jų ir visai nebūti. Reikia geriau maitintis, valgyti daugiau produktų, kuriuose yra geležies.

Mėnesinėms sutrikus - dažniausiai tai būna dėl peršalimo (išskyrus nėštumą) - galima pasinaudoti tokiais paprastais būdais:

1. Iš karto išgerti dvi stiklines karšto ramunėlių antpilo.

2. Du kartus per dieną gerti cinamono arba gvazdikėlių antpilą su vynu arba degtine.

<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos