Temos
Aedon
Vaistinis preparatas: Aedon
Puslapis: 4


nepakankamumas. Pasireiškus klinikiniams PNS simptomams ar be priežasties labai padidėjus kūno

temperatūrai, bet nenustačius papildomų klinikinių PNS požymių, visų antipsichozinių vaistinių

preparatų, įskaitant olanzapiną, vartojimą reikia nutraukti.

Hiperglikemija ir cukrinis diabetas

Retai olanzapinu gydomiems pacientams pastebėta hiperglikemija ir (arba) cukrinio diabeto

išsivystymas arba pasunkėjusi eiga, retkarčiais su ketoacidoze ar koma, įskaitant keletą mirtiesatvejų (žr. 4.8 skyrių). Kai kuriems iš jų prieš tai padidėjo kūno svoris, kas galėjo būti

predisponuojančiu veiksniu. Gydymo metu rekomenduojama tinkamai sekti pacientų stovį pagal

galiojančias gydymo antipsichoziniais vaistiniais preparatais gaires. Reikia stebėti, ar antipsichoziniais

vaistiniais preparatais, įskaitant olanzapiną, gydomiems ligoniams neatsiranda hiperglikemijos

simptomų (pvz., polidipsija, poliurija, polifagija, silpnumas), ir reguliariai tikrinti, ar pacientams, kurie

serga cukriniu diabetu arba kuriems yra diabeto rizikos veiksnių, nepablogėjo gliukozės kiekio kraujyjekontrolė. Reikia reguliariai tikrinti kūno svorį.

Lipidų pokyčiai

Placebo kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu olanzapinu gydomiems pacientams atsirado nepageidaujami lipidų pokyčiai (žr. 4.8 skyrių). Lipidų pokyčius reikia atitinkamai kontroliuoti, ypatingai tiems pacientams, kuriems yra dislipidemija ir turintiems lipidų sutrikimų rizikos veiksnių. Antipsichoziniais vaistiniais preparatais, įskaitant olanzapiną, gydomiems pacientams reikia reguliariai sekti lipidų kiekį kraujyje pagal galiojančias gydymo antipsichoziniais vaistiniais preparatais gaires.

Anticholinerginis poveikis

Olanzapinas in vitro veikia anticholinergiškai, tačiau klinikinių tyrimų patirtis rodo, kad šių reiškinių

būna retai. Kadangi dar yra mažai klinikinės patirties olanzapinu gydant ligonius, sergančius ir kitomis

ligomis, todėl jį reikia atsargiai skirti tiems asmenims, kuriems yra prostatos hipertrofija, paralyžinis

žarnų nepraeinamumas ar susijusios būklės.

Kepenų funkcija

Dažnai, ypač gydymo pradžioje, buvo stebimas laikinas besimptominis kepenų transaminazių, t.y. alanininės transferazės (ALT) ir aspartaminės transferazės (AST),

aktyvumo padidėjimas. Atsargiai vaistą skirti pacientams, kuriems padidėjęs ALT ir (ar)

AST aktyvumas, yra kepenų funkcijos sutrikimo simptomų, būklė, susijusi su ribotu kepenų

funkcijos rezervu, taip pat gydomiems galimai hepatotoksiškais vaistais. Jeigu, gydant šiuo vaistu, nustatomas padidėjęs ALT ir (ar) AST aktyvumas, reikia tyrimą pakartoti po tam tikro laiko ir prireikus mažinti dozę. Diagnozavus hepatitą (įskaitant hepatoceliulinę, cholestazinę ir mišrią kepenų pažaidą), gydymą olanzapinu reikia nutraukti.

Neutropenija

Olanzapino atsargiai skiriama pacientams, kurių leukocitų ir (ar) neutrofilų skaičius dėl bet kokios

priežasties yra sumažėjęs, vartojantiems neutropeniją sukeliančius vaistus, pacientams, kuriems

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos