Temos
Nudegimas

Puslapis: 2

III. Labai smarkiai nudegus reikalingas gydytojas. Jeigu jo nėra, reikia ligonį pasodinti į šiltą vonią. Iš pradžių jam labai skaudės, paskui palengvės. Jėgoms pastiprinti galima ligoniui duoti vyno arba stiprios arbatos. Net ir smarkiai nudegintas vietas gydyti taip pat kaip ir visus nudegimus. Šiuo atveju galima tepti tokiu tepalu:

Sidabro tirpalas - 0,2

Vazelinas - 20,0

Nudeginus gerklę labai karštu maistu, reikia mažais gurkšneliais gerti aliejų arba vandenį su žalio kiaušinio baltymu (vienas baltymas pusei stiklinės vandens).

Jeigu nudegino fosforas, pavyzdžiui, užsidegusi degtukų dėžutė, reikia nudegintą vietą 10-15 minučių palaikyti šaltame vandenyje, paskui gerai nušluostyti, patepti sviestu arba taukais ir apibintuoti.

Apsideginus kalkėmis arba verdančiu muilo šarmu, pirmiausia pažeistas vietas reikia apipilti praskiestu actu, o kalkes nuimti aliejumi, bet ne vandeniu.

Nusideginus rūgštimis, pavyzdžiui, sieros arba druskos rūgštimi, pirmiausia reikia nuplauti švariu vandeniu arba pienu, pabarstyti kreidos milteliais ar magnezija, patepti sviestu (kas yra po ranka).

Jeigu kam nors užsidegė drabužiai, jam reikia užmesti kokį storą daiktą - kilimą, antklodę ir pan. Ugnis tuojau nuslops, tada apipilti vandeniu ir gerai apžiūrėti, ar nėra nudegimų.

Apsvilinus nuo ugnies veidą, kojas, rankas ir kt., bet ne iki žaizdų, reikia paimti smulkios druskos, paspjaudyti j ją, ištrinti ir, patepus ja skaudamą vietą, aprišti. Greit viskas praeis, neskaudės, neliks jokių pėdsakų. Bet būtinai reikia druską išmaišyti su seilėmis, ne su vandeniu, nes nepadės.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos