Temos
Kaptopril Krka
Vaistinis preparatas: Kaptopril Krka
Puslapis: 2


Jei paciento organizme trūksta skysčių arba yra labai suaktyvinta renino, angiotenzino ir aldosterono sistema (yra hipovolemija, renovaskulinė hipertenzija ar nekompensuotas širdies funkcijos nepakankamumas), jei įmanoma, prieš pradedant gydymą reikia sunormalinti druskų ir (arba) skysčio kiekį organizme, iki gydymo kaptopriliu pradžios likus 23 dienoms nutraukti diuretikų vartojimą bei pradėti gydyti 6,25 mg arba 12,5 mg vienkartine doze, atidžiai prižiūrint gydytojui. Pacientų, kuriems reikia 6,25 mg dozės Kaptopril Krka tabletėmis pradėti gydyti negalima, kadangi iš jų tikslios 6,25 mg dozės atskelti neįmanoma. Vėliau 12,5 mg dozė vartojama du kartus per parą. Paros dozę galima laipsniškai didinti iki 50 mg (tokia dozė išgeriama per vieną ar du kartus) ir, jei reikia, iki 100 mg (tokia dozė išgeriama per vieną ar du kartus).

Širdies nepakankamumo gydymas

Gydymą kaptopriliu rekomenduojama pradėti atidžiai prižiūrint medikui. Rekomenduojama pradinė dozė yra 6,25 12,5 mg. Ji geriama 2 – 3 kartus per parą, atidžiai gydytojui prižiūrint. Pacientų, kuriems reikia 6,25 mg dozės Kaptopril Krka tabletėmis pradėti gydyti negalima, kadangi iš jų tikslios 6,25 mg dozės atskelti neįmanoma. Atsižvelgiant į paciento klinikinę būklę, atsaką į preparatą ir jo toleravimą, dozę ne trumpesnis kaip 2 savaičių intervalais galima palaipsniui didinti iki didžiausios, t. y. 150 mg, paros dozės. Ji lygiomis dalimis geriama per 2 - 3 kartus.

Simptominio širdies nepakankamumo po miokardo infarkto profilaktika

Gydyti paprastai pradedama ne anksčiau kaip po 3 parų nuo ūminio miokardo infarkto pradžios. Pradinė dozė yra 6,25 mg. Tokių ligonių pradėti gydyti Kaptopril Krka tabletėmis negalima, kadangi iš jų tikslios 6,25 mg dozės atskelti neįmanoma. Pradinė dozė didinama iki 12,5 mg, tokia dozė vartojama 2 - 3 kartus per parą. Vėliau, atsižvelgiant į paciento būklę, atsaką į medikamentą ir jo toleravimą, dozė ne dažniau kaip kas 2 savaitės palaipsniui didinama iki 50 mg. Ji geriama 3 kartus per parą.

I tipo diabeto sukelta diabetinė nefropatija

Palaikomoji paros dozė yra 75 – 100 mg. Ji lygiomis dalimis geriama per 3 kartus.

Inkstų nepakankamumas

Kadangi kaptoprilis daugiausia išskiriamas pro inkstus, todėl tiems pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, rekomenduojama taip, kaip nurodyta žemiau esančioje lentelėje, mažinti dozę arba ilginti intervalą tarp jų vartojimo.

Kreatinino klirensas (ml/min./1,73 m2 kūno paviršiaus)

*

Pradinė paros dozė

(mg)

*

Maksimali paros dozė

(mg)

*

*( 40

*25–50

*150

*

*21–40

*25

*100

*

*10–20

*12,5

*75

*

*( 10

*6,25

*37,5

*

*Dializuojami pacientai

*-

*12,5 mg tomis dienomis, kai nedializuojama;

25 mg dializės dieną (po hemodializės)

*

*

Pacientų, kurių kreatinino klirensas yra mažesnis kaip 10 ml/min./1,73 m2, Kaptopril Krka tabletėmis pradėti gydyti negalima, kadangi iš jų tikslios 6,25 mg dozės atskelti neįmanoma.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos