Temos
Azitrox 500
Vaistinis preparatas: Azitrox 500
Puslapis: 2


Padidėjęs jautrumas azitromicinui arba kitiems makrolidų grupės antibiotikams.

Vaikai, sveriantys mažiau nei 25 kg, Azitrox plėvele dengtomis tabletėmis negydomi.

Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Didžioji azitromicino dalis pašalinama per kepenis, todėl pacientams, kurių kepenų funkcija yra sutrikusi, vaistinį prepratą reikia skirti atsargiai.

Dėl kryžminio bakterijų atsparumo antibiotikams negali būti paneigta eritromicinui atsparių gramteigiamų bakterijų padermių bei daugelio meticilinui atsparių stafilokokų padermių atsparumo azitromicinui galimybė.

Negali būti paneigta eritromicinui atsparių gramteigiamų bakterijų padermių bei daugelio meticilinui atsparių stafilokokų padermių kryžminio atsparumo galimybė.

Būtina prisiminti, kad superinfekcijos atveju gali pasitaikyti padermių, atsparių skiriamam antibiotikui.

4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Maistas

Maistas lėtina vaisto rezorbciją, todėl Azitrox reikia gerti mažiausiai vieną valandą prieš valgį arba dvi valandas po jo.

Antacidiniai vaistiniai preparatai

Antacidiniai vaistiniai preparatai blogina azitromicino rezorbciją. Tarp šių vaistų ir aztiromicino vartojimo turi būti ne trumpesnė kaip dviejų valandų pertrauka.

Ergotamino dariniai

Kai kurių makrolidų grupės antibiotikų negalima vartoti kartu su ergotamino dariniais, nes gali pasireikšti ergotizmas. Sąveikos su azitromicinu atvejų nėra registruota, tačiau, skiriant šiuos vaistinius preparatus kartu, būtina atidžiai stebėti.

Digoksinas

Makrolidų grupės antibiotikai blogina digoksino metabolizmą, todėl padidėja pastarojo vaistinio preparato koncentracija plazmoje.

Ciklosporinas

Kai kurie makrolidų grupės vaistiniai preparatai blogina ciklosporino metabolizmą, todėl azitromiciną kartu su ciklosporinu reikia vartoti atsargiai. Jei šiuos vaistus vartoti kartu būtina, reikia tikrinti cilosporino koncentraciją.

Kiti vaistiniai preparatai

Atliktuose klinikiniuose tyrimuose azitromicino sąveikos su teofilinu, karbamazepinu, metilprednizolonu, terfenadinu bei cimetidinu atvejų neregistruota.

Makrolidai sąveikauja su astemizoliu, triazolamu, midazolamu ir alfentaniliu. Kitaip nei daugeliui kitų makrolidų, azitromicinui nebūdingas poveikis citochromo P450 fermentams, o jo sąveikos su minėtais vaistiniais preparatais atvejų iki šiol neužregistruota.

4.6. Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Atliekant tyrimus su vaikingais gyvūnais, nepageidaujamas azitromicino poveikis vaisiui nepasireiškė. Duomenų apie nėščiųjų gydymą azitromicinu yra per mažai, todėl negalima įvertinti su juo susijusio neigiamo poveikio. Azitromicinas gali būti rekomenduojamas tik tada, jei terapinė nauda bus didesnė už galimą žalą vaisiui.

Ar šis vaistinis preparatas patenka į motinos pieną, nežinoma. Kadangi daugelis vaistinių preparatų prasiskverbia į motinos pieną, skiriant azitromiciną žindyvėms, būtina atidžiai stebėti.

4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos