Temos
Urografin 60 %
Vaistinis preparatas: Urografin 60 %
Puslapis: 4


Jei pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcija (žr. 4.8 skyrių), reikia nedelsiant liautis leisti kontrastinę medžiagą ir, jei būtina, pradėti specifinį gydymą į veną leidžiamais vaistais. Dėl to kontrastinę medžiagą į veną patariama leisti pro lankstų ilgalaikį kateterį. Reikia turėti po ranka būtinų vaistų, trachėjos vamzdelį ir respiratorių, kad prireikus būtų galima suteikti skubią pagalbą.

Skydliaukės funkcijos sutrikimas

Jodo kontrastiniuose preparatuose esantis nedidelis laisvo jodo kiekis gali trikdyti skydliaukės veiklą. Todėl reikia gerai apsvarstyti, ar būtina kontrastine medžiaga tirti ligonius, sergančius latentiniu hipertiroidizmu arba struma.

Širdies ir kraujagyslių ligos

Sergantiesiems sunkia širdies liga, ypač širdies nepakankamumu ir vainikinių arterijų liga, padidėja sunkios reakcijos pavojus.

Senyvas amžius

Kraujagyslių ligos ir nervų sistemos sutrikimai senyvo amžiaus žmonėms didina pavojų pasireikšti šalutinei reakcijai į jodo kontrastines medžiagas.

Labai bloga sveikatos būklė

Kai ligonio sveikatos būklė labai bloga, būtina gerai apsvarstyti, ar tikslinga atlikti tyrimą.

Leidimas į kraujagysles

Inkstų nepakankamumas

Retai gali trumpam sutrikti inkstų veikla. Kad suleidus kontrastinės medžiagos būtų išvengta ūminio inkstų nepakankamumo, reikia imtis šių profilaktikos priemonių:

Nustatyti, ar nėra didelės rizikos veiksnių, pvz., anksčiau buvusios inkstų ligos, esamo inkstų nepakankamumo, anksčiau buvusio inkstų nepakankamumo suleidus kontrastinės medžiagos, cukrinio diabeto ir nefropatijos, kraujo tūrio sumažėjimo, dauginės mielomos, įsisenėjusios kraujagyslių ligos, paraproteinemijos, sunkios lėtinės hipertenzijos, podagros; ar pacientas nėra vyresnis kaip 60 metų, ar kontrastinės medžiagos neleidžiama daug arba kartotinai.

Prieš lašinant kontrastinę medžiagą, rizikos grupių ligoniams neturi trūkti skysčių. Geriausia lašinti į veną skysčių prieš leidžiant kontrastinę medžiagą ir ją suleidus, kol kontrastinė medžiaga pasišalins per inkstus.

Vengti papildomo poveikio inkstams: nefrotoksinių vaistų, geriamųjų cholecistografinių preparatų, arterijos užspaudimo, inkstų angioplastikos, didelių operacijų ir t. t., kol kontrastinė medžiaga pasišalins per inkstus.

Netirti kontrastine medžiaga iš naujo, kol inkstų funkcija grįš iki ankstesnio lygio.

Dializuojamus ligonius tirti galima, nes jodo kontrastinės medžiagos pasišalina atliekant dializę.

Gydymas metforminu

Į kraujagysles leidžiamos per inkstus išsiskiriančios kontrastinės medžiagos gali trumpam sutrikdyti inkstų veiklą. Biguanidais gydomiems ligoniams tai gali sukelti laktatacidozę. Kad to išvengtume, reikia nustoti gydyti biguanidais likus 48 val. iki kontrastinės medžiagos leidimo ir vėl pradėti tik tada, kai inkstų veikla sunormalės.

Širdies ir kraujagyslių ligos

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos