Temos
Sulperazon
Vaistinis preparatas: Sulperazon
Puslapis: 3


Pasireiškus alerginei reakcijai, reikėtų nutraukti vaisto vartojimą ir atitinkamai gydyti. Ištikus sunkiai anafilaksinei reakcijai, reikia skubiai gydyti epinefrinu (adrenalinu). Jei būtina, duodama kvėpuoti deguonies, skiriama kortikosteroidų į veną, užtikrinamas kvėpavimo takų praeinamumas (prireikus intubuojama).

Pacientams, sergantiems kepenų nepakankamumu

Didelė cefoperazono dalis išsiskiria su tulžimi. Sergant kepenų ligomis ir (arba) esant tulžies latakų obstrukcijai, dažniausiai prailgėja cefoperazono pusinis laikas, daugiau šio vaisto išsiskiria su šlapimu. Vis dėlto net kai kepenų funkcija sutrikusi sunkiai, tulžyje susidaro terapinė cefoperazono koncentracija, o jo pusinis laikas prailgėja tik 24 kartus.

Dozę gali tekti koreguoti esant sunkiai tulžies latakų obstrukcijai, sunkiam kepenų nepakankamumui ir kai kuria nors iš šių ligų serga pacientas, kurio inkstų funkcija sutrikusi. Jei sutrikusi ir kepenų, ir inkstų funkcija, reikėtų stebėti cefoperazono koncentraciją serume ir prireikus koreguoti jo dozę. Jei cefoperazono koncentracija serume dažnai netiriama, jo paros dozė neturėtų viršyti 2 g.

Bendrieji perspėjimai ir atsargumo priemonės

Vartojant cefoperazoną (kaip ir kitus antibiotikus), nedaugeliui pacientų pasireiškė vitamino K stygius. Tikriausiai tai atsitiko dėl šį vitaminą sintezuojančios žarnyno mikrofloros slopinimo. Vitamino K stygius gresia blogos mitybos pacientams, esant malabsorbcijai (pvz., dėl cistinės fibrozės), taip pat ilgai maitinant į veną. Minėtiems ir antikoaguliantus vartojantiems pacientams reikėtų stebėti protrombino laiką bei prireikus skirti vitamino K.

Ilgai vartojant sulbaktamo ir cefoperazono derinį (kaip ir kitus antibiotikus), gali įsivyrauti nejautrūs mikroorganizmai, todėl šiuo vaistu gydomą pacientą reikėtų atidžiai stebėti. Vartojant SULPERAZON (kaip ir kitus stipriai veikiančius sisteminio vartojimo vaistus), patartina periodiškai tirti, ar nesutriko organų sistemų (inkstų, kepenų, hemopoezės) funkcija. Tai itin svarbu naujagimiams (ypač neišnešiotiems) ir kitiems kūdikiams.

Vartojant beveik visų antibakterinių preparatų, įskaitant cefoperazoną, buvo su Clostridium difficile susijusio viduriavimo (CDSV) atvejų (sutrikimo sunkumas svyravo nuo lengvo viduriavimo iki mirtimi pasibaigusio kolito). Gydymas antibakteriniais preparatais sutrikdo normalią gaubtinės žarnos florą, todėl labai padaugėja C. difficile.

C. difficile išskiria toksinus A ir B, kurie yra susiję su CDSV atsiradimu. Hipertoksinus gaminanti C. difficile padermė didina pacientų sergamumą ir mirtingumą; kadangi ši infekcija nereaguoja į antimikrobinus preparatus, gali tekti pašalinti gaubtinę žarną. Visiems ligoniams, kuriems po antibiotikų pavartojimo prasidėjo viduriavimas, reikia įtarti CDVS. Būtina atidžiai susipažinti su paciento ligos istorija, nes buvo atvejų, kai CDVS prasidėjo po antibakterinio preparato pavartojimo praėjus daugiau kaip dviem mėnesiams.

Kūdikiams

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos