Temos
Betoptic S
Vaistinis preparatas: Betoptic S
Puslapis: 3


4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti ir dirbti su mechanizmais

Gebėjimas vairuoti ir dirbti su mechanizmais neturėtų sutrikti, išskyrus trumpalaikį mirgėjimą akyse įsilašinus vaisto.

4.8. Nepageidaujamasis poveikis

Lokaliai vartojami beta adrenoblokatoriai gali absorbuotis ir pasireikšti toks pat jų šalutinis poveikis, kaip ir vartojant sistemiškai veikiančius vaistus.

Poveikis akims. Atliekant klinikinius tyrimus dažniausias BETOPTIC S poveikis buvo neilgai trunkantis diskomfortas. Nedaugeliui ligonių buvo kitų reiškinių: neryškus matymas, taškinis keratitas, svetimkūnio jutimas, fotofobija, ašarojimas, peršėjimas, akių sausumas, eritema, uždegimas, išskyros, akių skausmas, sumažėjęs regos aštrumas, blakstienų sukietėjimas.

Reiškiniai, pastebėti gydant kitais betaksololio preparatais, buvo alerginė reakcija, sumažėjęs ragenos jautrumas, pabrinkimas ir anizokorija.

Bendrasis poveikis. Lašinant į akis BETOPTIC S arba BETOPTIC 0,5 % akių tirpalą, bendrosios reakcijos pasitaiko retai. Pastebėti tokie reiškiniai:

Širdies ir kraujagyslių: bradikardija, širdies blokada ir stazinis nepakankamumas.

Plaučių: plaučių sutrikimas, pasireiškiantis dispnėja, bronchų spazmu, bronchų sekreto sutirštėjimu, astma ir kvėpavimo nepakankamumu.

Centrinės nervų sistemos: nemiga, galvos svaigimas ir skausmas, depresija, letargija ir sunkiosios miastenijos simptomų sustiprėjimas.

Kiti: dilgėlinė, toksinė epidermio nekrolizė, nuplikimas ir glositas. Kartais sutrinka skonio ir kvapo jutimas.

4.9. Perdozavimas

Kad žmonės būtų perdozavę vaisto, duomenų nėra.

Pelėms sušeriamo vaisto LD50 buvo 350–920 mg/kg, o žiurkėms – 860–1050 mg/kg. Galimi geriamųjų arba švirkščiamųjų beta-1 adrenerginių receptorių blokatorių perdozavimo reiškiniai yra hipotenzija, bradikardija ir ūminis širdies nepakankamumas.

Apie perdozavimą lašinant į akis duomenų nėra.

Įsilašinus per daug BETOPTIC S, vaistus galima nuplauti šiltu vandentiekio vandeniu.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1. Farmakodinaminės savybės

Ikiklinikinė farmakologija

Tyrimais su šunimis in vivo nustatyta, kad betaksololis plečia periferines kraujagysles. Keletas tyrimų naudojantis žiurkių, jūrų kiaulyčių, triušių, šunų, kiaulių ir stambiųjų raguočių akių ir kitų kraujagyslių modeliais in vivo parodė, kad betaksololis turi ir kraujagysles plečiančių, ir kalcio kanalus blokuojančių savybių. In vivo ir in vitro eksperimentais su triušių tinklaine, žiurkių smegenų žievės ir viščiukų tinklainės kultūromis nustatyta, kad betaksololis veikia kaip neuroprotekcinis vaistas.

Klinikinė farmakologija

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos