Temos
COSOPT
Vaistinis preparatas: COSOPT
Puslapis: 1


PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASCOSOPT akių lašai, tirpalas

2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

COSOPT sterilūs akių lašai išleidžiami kaip sterilus, izotoninis, buferinis, šiek tiek klampus vandeninis tirpalas. COSOPT viename mililitre yra 20,00 mg dorzolamido (22,26 mg dorzolamido hidrochlorido) ir 5,00 mg timololio (6,83 timololio maleato) – veikliųjų medžiagų.

3. FARMACINĖ FORMA

Akių lašai, tirpalas

4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

COSOPT akių lašų vartojama padidėjusiam akispūdžiui gydyti sergant akių hipertenzija, atvirojo kampo glaukoma, pseudoeksfoliacine glaukoma ar kitomis antrinėmis atvirojo kampo glaukomomis, kai tinka sudėtinis gydymas.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Lašinti po vieną COSOPT lašą į pažeistą akį(-is) du kartus per parą.

Kitą lašinamą į akis priešglaukominį preparatą(-us) keičiant COSOPT, pirmasis preparatas(-ai) nutraukiamas vieną dieną pavartojus reikiamą jo(-ų) dozę, o sekančią dieną pradedamas vartoti COSOPT.

Jei vietiškai vartojamas kitas preparatas akims, tai tarp jo ir COSOPT vartojimo turi praeiti ne mažiau kaip 10 minučių.

4.3 Kontraindikacijos

COSOPT neskiriama kai:

 sergama ar sirgta bronchine astma arba sunkia lėtine obstrukcine plaučių liga,

 yra sinusinė bradikardija, II ir III laipsnio atrioventrikulinė blokada, ryškus stazinis širdies nepakankamumas, kardiogeninis šokas,

 padidėjęs jautrumas bet kuriai šio vaisto sudėtinei daliai.

Kontraindikacijos būdingos sudėtinėms dalims, o ne deriniui.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų reakcijos

Šis vaistas, kaip ir kiti vietiškai vartojami vaistai akims, gali rezorbuotis į vidų. Sudedamoji dalis timololis yra  adrenoblokatorius. Taigi, vartojant vaistą vietiškai gali būti stebimos tokios pat šalutinės reakcijos kaip ir sukeliamos sistemiškai veikiančių  adrenoblokatorių.

Kadangi į COSOPT įeina timololio maleatas, prieš pradedant gydyti šiuo vaistu būtina tinkamai kompensuoti širdies nepakankamumą. Pacientams, sirgusiems sunkia širdies liga, reikia stebėti širdies nepakankamumo požymius ir skaičiuoti pulsą.

Yra pranešimų apie kvėpavimo ir širdies reakcijas, taip pat ir apie astma sergančių pacientų mirtį dėl bronchospazmo ir, retai - apie mirtį dėl širdies nepakankamumo, paskyrus timololio maleato.

Inkstų ir kepenų pažeidimas

COSOPT nebuvo tirtas ligoniams, kuriems buvo sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas (kreatinino klirensas<30ml/min). Kadangi daugiausia dorzolamido ir jo metabolito išsiskiria pro inkstus, COSOPT šiems ligoniams nerekomenduojamas.

COSOPT nebuvo tirtas pacientams, kurių nesveikos kepenys, todėl jiems šio vaisto reikia skirti labai atsargiai.

Imunologija ir padidėjęs jautrumas

Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos