Temos
Saulės ir šilumos smūgis


Požymiai: raudonas veidas, pykinimas, smarkus galvos skausmas, silpnumas, aukšta temperatūra. Negalima duoti jokių prakaitavimą sukeliančių vaistų, pavyzdžiui, aspirino. Geriausia nuleisti kraują - įdurti ausų galiukus. Iš pradžių tekės tamsus kraujas, o kai pavojus praeis, - šviesus. Prie rankų ir kojų pridėkite garstyčių trauklapius arba tarkuotų krienų ar svogūnų. Galima pri- dėti terpentinu suvilgytą skudurėlį (laikyti ne ilgiau kaip 15 minučių). Ant galvos uždėkite ledo, padarykite šalto vandens klizmą. Kai ligonis atsigaus, duokite gerti šalto vandens, šaltos kavos, žiūrėkite, kad galva būtų aukščiau.

Šilumos smūgis gali ištikti ne tik saulėje (saulės smūgis), bet ir kambaryje karštą dieną: ima pykinti, svaigsta galva, nukrinta temperatūra, žmogus prakaituoja. Reikia įleisti į kambarį gryno oro, daryti karštas vonias, duoti stimuliuojančių vaistų.

Pritrenkimas žaibu

Žaibas paprastai apdegina žmogų. Reikia kuo greičiau pasistengti jį atgaivinti: nurenkite ir užkaskite negiliai į žemę, kad visas kūnas, taip pat ir galva, būtų padengtas žemėmis. Palikite tik veidą. Jeigu žmogus gyvas, jis pamažu atsigaus, jo oda pašviesės. Tada pasodinkite jį į šiltą (22-24 laipsnių) vonią ir degtine arba actu smarkiai trinkite smilkinius, krūtinę, nugarą. Po vonios apipilkite jam nugarą ir sprandą vėsesniu vandeniu, gerai nušluostykite, paguldykite ir padarykite klizmą su druska arba actu.



<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos