Temos
Glucosan
Vaistinis preparatas: Glucosan
Puslapis: 2


Specialių tyrimų su pacientais, kurie serga inkstų ir (arba) kepenų funkcijos nepakankamumu, neatlikta. Gliukozamino sulfato toksikologinių ir farmakokinetikos tyrimų duomenimis, tokiems pacientams dozės riboti nereikia. Vis dėlto pacientams, kurie serga sunkiu inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumu, Glucosan vartoti reikia atsargiai.

Vienoje šio vaistinio preparato dozėje yra 3,26 mmol (arba 75 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

Pacientams, kurie vartoja kitų vaistinių preparatų, Glucosan vartoti reikia atsargiai, nes specialių sąveikos tyrimų neatlikta (žr. 4.5 skyrių).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Specialių sąveikos tyrimų neatlikta. Atsižvelgiant į fizines ir chemines bei farmakokinetines gliukozamino savybes, sąveikos tikimybė yra maža. Vis dėlto sąveikos visiškai paneigti negalima, taigi Glucosan vartoti kartu su kitais vaistiniais preparatais reikia atsargiai.

Yra pranešimų, kad gliukozaminą vartojant kartu su kumarino grupės antikoaguliantais (varfarinu, acenokumaroliu), pailgėjo protrombino laikas. Taigi pradėjus arba baigus gydyti šiuo vaistiniu preparatu pacientus, kurie vartoja kumarino grupės antikoaguliantų, reikia atidžiai stebėti.

Geriant gliukozaminą, tetraciklinų absorbcija iš virškinimo trakto gali padidėti, o sumažėti penicilino V ir chloramfenikolio - sumažėti ir atitinkamai pakisti koncentracija serume. Tokia sąveika greičiausiai yra kliniškai nereikšminga.

Eksperimentiniais tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad gliukozaminas greičiausiai dėl beta ląstelių gliukokinazės slopinimo slopina insulino sekreciją.

Kadangi informacijos apie galimą gliukozamino sąveiką su kitais vaistais yra nedaug, kiekvienas pacientas turi atkreipti dėmesį į galimą kitų kartu vartojamų vaistinių preparatų poveikio pokytį.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Reikiamų duomenų apie gliukozamino vartojimą nėštumo metu nėra. Tyrimų su gyvūnais duomenų nepakanka, kad būtų galima nustatyti poveikį nėštumo eigai ir (arba) embriono ar vaisiaus vystymuisi ir (arba) gimdymui ir (arba) postnataliniam vystymuisi. Galimas pavojus žmogui nežinomas. Glucosan nėštumo metu vartoti negalima.

Žindymo laikotarpis

Ar gliukozamino prasiskverbia į motinos pieną, nenustatyta. Glucosan žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Vaistinis preparatas gali sukelti galvos svaigimą, nuovargį. Tokiu atveju vairuoti ar mechanizmų valdyti negalima.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Vartojant gliukozaminą, dažniausiai pasireiškęs nepageidaujamas poveikis buvo pykinimas, pilvo skausmas, virškinimo sutrikimas, vidurių užkietėjimas ir viduriavimas. Be to, gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, odos išbėrimas, niežulys, odos paraudimas ir vėmimas. Toks poveikis dažniausiai būna lengvas ir savaime išnyksta.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos