Temos
Haemoctin SDH
Vaistinis preparatas: Haemoctin SDH
Puslapis: 3


4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Kaip švirkščiant bet kokį kitą baltymų preparatą į veną, gali būti padidėjusio organizmo jautrumo reakcija. Šiame preparate be VIII faktoriaus yra nedidelis kiekis ir kitų žmogaus baltymų. Pacientus reikia įspėti dėl galimų tokių padidėjusio jautrumo reakcijos požymių kaip dilgėlinė, išplitusi pūslelinė, spaudimo pojūtis krūtinėje, švokštimas, hipotenzija, anafilaksijos reakcija. Atsiradus šių požymių, reikia nurodyti nedelsiant nustoti vartoti vaisto ir kreiptis į savo gydytoją.

Ištikus šokui, skiriamos visos reikiamos standartinės priemonės šokui gydyti.

Standartinės priemonės, kurių reikia laikytis norint apsaugoti nuo galimų infekcijų vartojant medicininius preparatus, pagamintus iš žmogaus kraujo arba plazmos, yra donorų atranka, individualaus donorų kraujo ir kraujo plazmos kaupinių tyrimas siekiant nustatyti specifinius infekcijų sukėlėjų žymenis, taip pat veiksmingų gamybos etapų naudojimas, kurių metu virusai nukenksminami arba sunaikinami. Nors, vartojant medicininius preparatus, pagamintus iš žmogaus kraujo arba plazmos, galimybės, kad infekcijų sukėlėjai bus perduoti kitiems pacientams, visiškai paneigti negalima. Tai pasakytina ir apie iki šiol nežinomos prigimties sukėlėjus arba naujus virusus, kitus patogeninius mikrobus.

Taikomos priemonės veiksmingos tokiems virusams su apvalkalu kaip ŽIV, hepatitas B ir hepatitas C, taip pat apvalkalo neturintis hepatito A virusas. Priemonės ribotai tinka siekiant paveikti apvalkalo neturintį parvovirusą B19.

Pacientams, kurie nuolat arba kartotinai gydomi iš žmogaus kraujo plazmos išskirtu VIII faktoriumi, turi būti atlikta tinkama vakcinacija nuo hepatito A ir B.

Parvoviruso B19 sukelta infekcija pavojinga nėščiosioms (galima vaisiaus infekcija), taip pat imunodeficitine būkle pasižymintiems asmenims, esant padidėjusiai eritropoezei (pvz., sergant hemolizine anemija).

Sergančiųjų hemofilija A gydymą dažnai komplikuoja VIII faktorių neutralizuojančių antikūnų (inhibitorių) susidarymas. Šie inhibitoriai dažniausiai yra IgG imunoglobulinai, veikiantys prieš VIII faktoriaus prokoaguliacinį aktyvumą, nustatomi modifikuotais tyrimo metodais ir išreiškiami Bethesda vienetais (BV)/ml plazmos. Inhibitorių susidarymo rizika koreliuoja su VIII faktoriaus vartojimo trukme, didžiausias jų susidarymo pavojus esti pirmąsias 20 vartojimo dienų. Inhibitoriai rečiau susidaro praėjus pirmosioms 100 vartojimo dienų. Pacientus, gydytus VIII žmogaus krešumo faktoriumi, reikia įdėmiai kontroliuoti dėl inhibitorių susidarymo atliekant tinkamą klinikinį įvertinimą ir laboratorinius tyrimus. Žr. taip pat 4.8 skyrių.

Reikia griežtai nurodyti personalui, kad infuzuojant pacientui Haemoctin SDH 250, 500 ar 1000 kiekvieną kartą būtina užregistruoti paciento pavardę, vaisto serijos numerį, kad būtų įmanoma nustatyti ryšį tarp paciento ir preparato serijos.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos