Temos
Eufilinas-Olainfarm
Vaistinis preparatas: Eufilinas-Olainfarm
Puslapis: 2


Susilpnėjusi kairiojo širdies arba dešiniojo (plautinė širdis) širdies skilvelio, arba skydinės liaukos veikla, užsitęsęs karščiavimas, kepenų liga arba sepsis (šios būklės gali sukelti toksinį medikamento poveikį, nes tokiems pacientams teofilino šalinimas sumažėja, todėl jo koncentracija serume ir toksinio poveikio galimybė gali būti didesnė).

Sergama pieno liaukos mastopatija (ligos simptomai gali pasunkėti).

Sergama arba sirgta skrandžio uždegimu, skrandžio arba žarnyno opa (šių ligų simptomai gali pasunkėti). Be to, medikamentas gali sutrikdyti stemplės sfinkterio veiklą ir sukelti skrandžio turinio atpylimą į stemplę.

Gerybinis priešinės liaukos padidėjimas (adenoma). Ligonio būklė gali pasunkėti ir staiga susilaikyti šlapimas.

Pacientas yra senyvas, serga sunkia liga arba jeigu širdies ir kraujagyslių sistemos veikla susilpnėjusi.

Pacientė nėščia arba žindyvė.

Mityba

Aminofilino vartojantiems ligoniams nepatariama vartoti maisto ir gėrimų, kuriuose yra kofeino, nes gali atsirasti centrinės nervų sistemos dirginimo simptomų.

Jei pacientas valgo maistą, kuriame yra daug baltymų ir mažai angliavandenių, gali didėti teofilino šalinimas ir mažėti jo koncentracija serume, o jei maiste yra mažai baltymų ir daug angliavandenių, teofilino šalinimas mažėja, jo koncentracija serume didėja. Valgant daug kepto maisto, kuriame yra daug policiklių angliavandenilių, teofilino koncentracija serume gali mažėti.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Gali pasireikšti teofilino ir toliau išvardytų medikamentų sąveika

Alopurinolis. Plazmoje gali didėti teofilino koncentracija.

Anestetikai. Halotanas didina širdies ritmo sutrikimo, ketaminas – traukulių atsiradimo riziką.

Analgetikai. Rofekoksibas didina teofilino koncentraciją plazmoje.

Antiaritminiai medikamentai. Teofilinas slopina antiaritminį adenozino poveikį, meksiletinas ir propafenonas didina teofilino koncentraciją plazmoje.

Antibakteriniai preparatai. Chinolonai galbūt didina traukulių riziką, ciprofloksacinas, klaritromicinas, eritromicinas (jei pastarojo vaisto geriama, jo koncentracija plazmoje būna mažesnė), norfloksacinas ir galbūt izoniazidas teofilino koncentraciją plazmoje didina, o rifampicinas – mažina.

Antidepresantai. Fluvoksaminas didina teofilino koncentraciją plazmoje (paprastai šių vaistų vartoti kartu negalima, tačiau jei gyvybiškai svarbu, reikėtų vartoti pusę teofilino dozės ir stebėti jo koncentraciją kraujyje).

Jonažolių preparatai. Šie medikamentai mažina teofilino koncentraciją, todėl jų vartoti kartu nepatariama.

Antiepilepsiniai preparatai. Karbamazepinas, fenobarbitalis (barbitūratai), fenitoinas ir primidonas mažina teofilino koncentraciją plazmoje.

Vaistai nuo grybelių. Flukonazolis ir ketokonazolis galbūt didina teofilino koncentraciją plazmoje.

Trombocitų agregaciją slopinantys medikamentai. Tiklopidinas didina teofilino koncentraciją plazmoje (būna didesnė toksinio poveikio rizika).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos