Temos
femoston conti
Vaistinis preparatas: femoston conti
Puslapis: 3


MWS tyrimo metu santykinė krūties vėžio rizika buvo didesnė, kai kartu su konjuguotu arklio estrogenu (KAE) ar estradioliu (E2) buvo skiriama progestogeno, nepriklausomai ar nuosekliai, ar nuolat ir nepriklausomai nuo progestogeno tipo. Nėra duomenų , kad skirtingų vartojimo būdų atvejais būtų skirtinga rizika

WHI tyrimo metu nustatyta, kad nuolat vartojant konjuguoto arklių estrogeno kartu su medroksiprogesterono acetatu (KAE + MPA), didėja krūties vėžio rizika. Lyginant su placebu, ši rizika buvo didesnė ir dažniau pasitaikė metastazių į tam tikrų vietų limfmazgius.

PHT, ypač kai gydoma estrogenu kartu su progestogenu, didėja mamografinio vaizdo tankumas, dėl to gali būti sunku nustatyti krūties vėžį radiologiniu būdu.

Venų tromboembolizacija

Dėl PHT didėja santykinė venų tromboembolzacijos (VTE), t.y. giliųjų venų trombozės ir plaučių arterijos embolijos, rizika. Vieno atsitiktinių imčių ir epidemiologinio tyrimo metu preparato vartojusioms pacientėms, lyginant su vaisto nevartojančiomis pacientėmis, buvo nustatyta 2–3 kartus didesnė šios ligos rizika. Apskaičiuota, kad per 5 metus preparato nevartojusioms 50–59 metų moterims gali būti 3 VTE atvejai iš 1 000, o 60–69 metų moterims – 8 iš 1000. Taip pat apskaičiuota, kad 50–59 metų sveikoms moterims, kurioms buvo taikyta PHT 5 metus, gali būti 2–6 papildomi VTE atvejai (maždaug 4) iš 1000, o 60–69 metų sveikoms moterims – 5–15 (maždaug 9) atvejai iš 1000. VTE atsiradimas labiau tikėtinas per pirmuosius PHT metus nei vėliau.

Bendrai pripažinti VTE rizikos veiksniai yra pacientės ir jos šeimos narių tromboembolinės ligos, sunkaus laipsnio nutukimas (kūno svorio indeksas > 30 kg/m2 kūno paviršiaus ploto) ir sisteminė raudonoji vilkligė (SRV). Nėra bendros nuomonės ar venų varikozė turi įtakos VTE atsiradimui.

Pacientėms, kurioms buvo VTE ar yra diagnozuotas polinkis į trombozę (trombofilija), yra didesnė VTE atsiradimo rizika. PHT gali ją padidinti. Jei pacientės ar jos šeimos nariams yra buvę tromboembolizacijos atvejų arba pasikartojančių savaiminių persileidimų, būtina pacientę ištirti, siekiant nustatyti polinkio į trombozę riziką. Tol, kol nebus kruopščiai ištirti šios rizikos veiksniai ar nepradėtas gydymas antikoaguliantais, tokioms pacientėms skirti PHT yra draudžiama. Skiriant PHT moterims, kurios jau vartoja antikoaguliantų, reikia atidžiai apsvarstyti laukiamą PHT naudą ir galima riziką.

VTE rizika gali laikinai padidėti, esant ilgalaikei imobilizacijai, sunkiai traumai ar operacijai. Kaip ir gydant kitus pacientus po operacijos, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas profilaktinėms priemonėms, siekiant VTE po operacijos išvengti. Jei numatoma ilgalaikė imobilizacija po elekcinės chirurgijos, ypač pilvo organų ir ortopedinių (apatinių galūnių) operacijos, reikėtų apsvarstyti, ar tikslinga prieš 4–6 savaites laikinai nutraukti PHT vartojimą (jei įmanoma). Gydymą reikėtų atnaujinti tik tada, kai moteris taps visiškai judri.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos