Temos
Valerijonas – natūrali priemonė nervų sistemai

Puslapis: 3

Tiesa, iš kietųjų augalo dalių — žievės ir šaknų — ne taipjau paprasta ištraukti biologiškai aktyvias medžiagas. Todėl patikimiausia paruošimo forma yra šaltas ekstraktas. Jį reikia gaminti taip: 2 arbatinius šaukštelius smulkiai supjaustytų, išdžiovintų valerijono šaknų užpilkite vienu puodeliu šalto vandens ir palikite 8-10 valandų, kad pritrauktų. Jeigu norite pasigaminti arbatą, kurią gersite prieš miegą, tai geriausia ją užpilti rytą, ir vakare ją jau galėsite gerti. O jei dieną jūsų laukia kokie nors stresai, tuomet šią arbatą patartina gerti anksti rytą. Šiuo atveju ją reikia užpilti iš vakaro. Valerijono arbata geriama šalta, nes šildant gali išgaruoti jautriosios medžiagos. Bet, kaip dažnai ir būna, nėra taisyklės be išimties: jeigu jums šios arbatos tikrai skubiai reikia, galite nedvejodami imti džiovintas šaknis ir užvirinti (tik ne virti). Tokiu būdu greitai pasigaminsite raminančią arbatą.

Iki mūsų laikų valerijonas nebuvo laikomas naudingu augalu, bet šiuolaikiniai augalų tyrinėtojai jo didžiulį teigiamą poveikį moksliškai pagrindė. Iš šio neišvaizdaus augalo buvo išfiltruota beveik 60 įvairių medžiagų! Paskutiniu metu apie valerijoną imta plačiai šnekėti: Federacinė sveikatos apsaugos žinyba, esanti Berlyne, išplatino informaciją apie tai, kad šis senas vaistinis augalas gali sukelti vėžį. Čia įtarimą kelia medžiagos, vadinamos valepotriate, kurių visai nėra pas mus augančiame, europietiškame valerijone. Si medžiaga rasta tik meksikietiškame valerijone.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos