Temos
Saridon
Vaistinis preparatas: Saridon
Puslapis: 2


Vartojant kartu preparatų, stimuliuojančių kepenų fermentų aktyvumą, pvz., kai kurių migdomųjų, antiepileptinių vaistų (pvz., fenobarbitalio, fenitoino ir karbamazepino) ir rifampicino, net vartojant rekomenduojamas dozes, gali sustiprėti toksinis paracetamolio poveikis kepenims. Tai taip pat pasakytina apie piktnaudžiaujančius alkoholiu.

Sulėtinus skrandžio evakuacijai pvz., panaudojus propanteliną, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali sulėtėti. Pagreitinus skrandžio evakuaciją, pvz., išgėrus metoklopropamido, rezorbcija pagreitėja. Jei Saridon ir chloramfenikolis vartojami kartu, pastarojo vaisto eliminacija prailgėja ir padidėja toksnio poveikio pavojus.

Pavartojus metoklopramido, rezorbcija pagreitėja. Klinikinė paracetamolio ir Warfarin arba kumarino darinių sąveika iki šiol nežinoma. Ligoniams, geriantiems antikoaguliantų, paracetamolio ilgai vartoti galima tik pasikonsultavus su gydytoju ir jam stebint pacientą.

Neutropenija (baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas) yra pavojingesnė, jei paracetamolio ir AZT (zidovudino) vartojama kartu. Saridon ir AZT galima vartoti kartu tik pasikonsultavus su gydytoju.

Kofeinas yra daugelio slopinamųjų medžiagų, pvz., barbitūratų, antihistamininių ir kt. vaistų, antagonistas. Kofeinas didina tachikardiją, sukeltą simpatomimetikų, tiroksino ir kt. Vartojant su plataus poveikio medžiagomis pvz., benzodiazepinais, sąveika nenuspėjama. Geriamieji kontraceptikai, cimetidinas ir disulfiramas susilpnina kofeino, barbitūratų metabolizmą, rūkymas jį pagreitina. Kofeinas pablogina teofilino eliminaciją, tačiau sustiprina pripratimą prie tokių medžiagų kaip efedrinas. Kartu vartojant kai kurių girazės inhibitorių gali pailgėti kofeino ir jo metabolito paraksantino eliminacija.

Taip pat teoriškai įmanoma, tačiau kliniškai neįrodyta, kad kofeinas skatina priklausomybę prie analgetikų, pvz., paracetamolio.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Paracetamolis. Tyrimų su gyvūnais metu teratogeninio poveikio nepastebėta. Iki šiol nėra duomenų, rodančių, jog gali būti šalutinis poveikis negimusiam kūdikiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su žmonėmis nebuvo padaryta.

Propifenazonas. Tyrimų su gyvūnais metu teratogeninio ar embriotoksinio poveikio nepastebėta, tačiau ar vaisto vartoti nėščioms moterims galima, gerai neištirta.

Ar paracetamolio ir propifenazono vartoti kartu nėščioms moterims galima, gerai nežinoma, todėl Saridon nėštumo periodu, ypač pirmuosius 3 mėnesius ir paskutines 6 savaites (per pastarąsias dėl galimo prostaglandinų biosintezės slopinimo ir gimdymo veiklos slopinimo), nerekomenduojama.

Kadangi veikliosios medžiagos išsiskiria su motinos pienu, o naujagimių fermentų sistema nesusiformavusi, žindančiai krūtimi motinai Saridon vartoti nerekomenduojama.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mašinas

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti įrengimus Saridon nedaro.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos