Temos
PROSTASET
Vaistinis preparatas: PROSTASET
Puslapis: 1


TVIRTINU: .

*

*VVKT viršininkas .

*

*Vytautas Basys________________________

*

*2003 m. ________________mėn._____d.

*

*

*

*

*

*Vaisto charakteristikų santrauka

*

*

*

*1. Vaistinio preparato pavadinimas

*

*PROSTATICO prostatos hiperplazijos simptominiam gydymui skirtas vaistažolių mišinys

*

*25 pakeliai po 2 g arba 20 pakelių po 2 g

*

*

*

*2. Kokybinė ir kiekybinė preparato sudėtis

*

*(100 g): dilgėlių šaknys (Urticae radix) 67 g, sabalpalmių vaisiai (Serenoae Repentis fructus) 17 g, pipirmėčių lapai (Menthae piperitae folium) 16 g. Dilgėlių šaknyse yra daugybė įvairaus poliariškumo ir įvairioms cheminėms klasėms priklausančių medžiagų. Iš dilgėlių šaknų buvo išskirtos riebiosios rūgštys, terpenai, fenilpropanai, lignanai, kumarinai, triterpenai, ceramidų, sterolių ir lektinų. Tarp jų yra oksalo, linoleno, 9-hidroksi-10-trans, 12-cis-oktadekadieninės rūgšties, skopoletino, g-hydroxibenzaldehido, homovanilininio alkoholio, beta-sitosterolio, stigmasterolio, 24-R-etil-5a-cholestan3b,6?-diolio, kampesterolio, daukosterolio (ir į juos panašių glikozidų), sekoisolaiciresino-9-O-b-D-glikosidų, neolivilo, olenolininės rūgšties, ursolio rūšties, Urtica dioica aglutininų ir polisacharidų RP1-RP5. Sabalpalmių vaisiuose pagrindinės veikliosios medžiagos yra laisvos riebiosios rūgštys ir jų etilo esteriai, steroliai ir lipidai. Riebiųjų rūgščių didžiąją dalį sudaro miristo, palmitino, palmitoleino, linolo, heksano, dekano, stearino ir linoleno rūgštys. Svarbiausi steroliai yra b-sitosterolis, stigmasterolis ir daucosterolis. Lipidus sudaro riebiųjų rūgščių trigliceridai. Pipirmėčių lapuose yra 0,5 - 4 % eterinio aliejaus, kurio pagrindinis komponentas mentolis (33 - 35 %) su mentolio esteriais, mentono (10 - 35 %) ir kt., organinių rūgščių, flavonoidų, triterpenų ir kt.

*

*

*

*3. Vaisto forma

*

*Susmulkintų džiovintų vaistažolių mišinys.

*

*

*

*4.Klinikiniai duomenys

*

*

*

*4.1. Indikacijos

*

*Apatinių šlapimo takų sutrikimų simptominiam gydymui (dažnai šlapinantis naktį, gausiai šlapinantis, šlapimo susilaikymui), esant I ir II stadijos prostatos hiperplazijai, tais atvejais, kai nėra diagnozuotas prostatos vėžys.

*

*

*

*4.2. Dozavimas ir vartojimo būdas

*

*1 pakelį vaistažolių užplikyti stikline verdančio vandens, palaikyti 15 min ir nuspausti. Gerti po stiklinę arbatos 3-4 kartus per dieną.

*

*

*

*4.3. Kontraindikacijos

*

*Nevartoti esant alergijai dilgėlinių šeimos augalams.

*

*

*

*4.4. Ypatingieji perspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant preparatą

*

*Vaistažolių mišinys lengvina su prostatos hiperplazija susijusius simptomus, bet nekeičia prostatos dydžio. Jei simptomai blogėja arba negerėja, ar atsiradus kraujo šlapime, ar stipriai susilaikant šlapimui, būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

*

*

*

*4.5. Sąveika su kitais vaistais ir kitokia sąveika

*

*Nenustatyta.

*

*

*

Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos