Temos
Encepur adults
Vaistinis preparatas: Encepur adults
Puslapis: 2


*Amžius > 49 metų

*Rekomenduojama po 12-18 mėnesių

*Kas 3 metai

*

*

Ilgalaikės imuninės apsaugos pagrindinių klinikinių tyrimų rezultatų duomenimis, taikant įprastinę imunizavimo schemą, vakcinuojant palaikomosiomis dozėmis reikia laikytis šių imunizavimo intervalų:

Įprastinė imunizavimo schema

*1-a palaikomoji dozė

*Visos kitos palaikomosios dozės

*

*Amžius: 12 – 49 metai

*Po 3 metų

*Kas 5 metai

*

*Amžius > 49 metų

*Po 3 metų

*Kas 3 metai

*

*

Vartojimas

Vakcina švirkščiama į žąsto (m. deltoideus) raumenis.

Esant reikalui (pvz., pacientams, kuriems yra kraujo krešėjimo sutrikimų), vakciną galima švirkšti po oda. Vengtina švirkšti į kraujagyslę(

Prieš vartojimą švirkštą su vakcina reikia atidžiai supurtyti(

Vakcinos dozes, ampulių serijos numerį, preparato pavadinimą (prekybinį pavadinimą) gydytojas privalo įrašyti į tarptautinę vakcinavimo registracijos knygą. Tam tikslui galima panaudoti etiketės, kuri yra ant vienkartinio švirkšto, duomenis.

Apsauga yra optimali tik tuomet, kai įvykdomas pilnutinius vakcinavimo kursas.

4.3 Kontraindikacijos

Sergančiuosius ūmiomis ligomis galima vakcinuoti, tik kai jie pasveiksta, ne anksčiau kaip po dviejų savaičių. Jeigu žinoma, kad jautrumas bet kuriai sudedamajai medžiagai padidėjęs, vakcinuoti Encepur adults negalima.

Jeigu po vakcinavimo atsiranda komplikacijų, jos turi būti vertinamos kaip kontraindikacijos tolesniam vakcinavimui šia vakcina tol, kol tiksliai nustatoma šių komplikacijų priežastis.Tai labai svarbu visais tais atvejais, kai reakcija kyla ne tik vakcinos sušvirkštimo vietoje.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Encepur adults negalima vartoti vaikams iki 12 metų amžiaus.

Padidėjusio vakcinavimo Encepur adults rizikos dažniausiai nėra ir tiems pacientams, kurie nurodo, kad yra “alergiški kiaušinio baltymui” arba jiems yra teigiamas odos mėginys su kiaušinio baltymu.

Tais ypač retais atvejais, kai suvalgius kiaušinio baltymo atsiranda tokių klinikinių požymių kaip dilgėlinė, lūpų ir antgerklio edema, gerklų arba bronchų spazmas, mažėja kraujospūdis ar atsiranda šoko požymių, švirkščiant vakciną ligonio būklę būtina labai atidžiai stebėti ir turi būti paruoštos visos gydymo priemonės, kurių gali prireikti skubiai pagalbai.

Vengtina švirkšti vakciną į kraujagyslę(

Jei vakcina, nežiūrint apsaugos, pateko į kraujagyslę, kyla didelis šalutinių reakcijų pavojus, ypatingais atvejais gresia netgi šokas. Tuomet nedelsiant reikia naudoti visas priemones, padedančias išvengti šoko.

Ar tuos pacientus, kurių anamnezėje buvo smegenų pažeidimų, būtina vakcinuoti, reikėtų atidžiai įvertinti.

Imunizavimas nuo erkinio encefalito neapsaugo nuo kitų erkių pernešamų ligų (pvz., boreliozės).

Po kiekvieno erkės įkandimo, prieš vakcinuojant, būtina įvertinti paciento būklę stabligės atžvilgiu.

Kartais reikalingas vakcinavimas neatliekamas, nes simptomai ar aplinkybės neteisingai laikomos kontraindikacijomis. Tokios aplinkybės gali būti:

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos