Temos
Absenor
Vaistinis preparatas: Absenor
Puslapis: 3


Buvęs sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, ypač sukeltas vaistinių preparatų (taip pat ir giminaičiams).

Sunkus kasos funkcijos sutrikimas.

Porfirija.

Polinkis kraujuoti.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Perspėjimai

Pradėjus vartoti vaistinio preparato nuo epilepsijos, retai liga gali paūmėti ar atsirasti naujo tipo traukuliai.

Buvo pranešimų apie sunkius kepenų sutrikimus, galinčius baigtis mirtimi. Didžiausias tokių sutrikimų pavojus yra sunkia epilepsija sergantiems kūdikiams ir jaunesniems kaip 3 metų vaikams, ypač jei yra psichikos raidos atsilikimas, smegenų pažeidimas, genetinė degeneracinė ar metabolinė liga arba jei yra buvusi kepenų liga. Tokiems pacientams valproinės rūgšties rekomenduojama skirti ypač atsargiai, gydyti patariama tik vienu minėtu vaistiniu preparatu. Riziką didina ir kartu vartojami kitokie vaistiniai preparatai nuo epilepsijos. Jei tuo pat metu pasireiškia hepatitas ir pankreatitas, mirties pavojus padidėja. Dažniausiai toksinis poveikis kepenims pasireiškia per pirmus 6 gydymo mėnesius, paprastai 2 – 12 savaitę. Vyresniems kaip 3 metų vaikams hepatotoksinio poveikio dažnumas reikšmingai sumažėja ir su metais toliau mažėja.

Prieš gydymą būtina sužinoti tikslią paciento bei jo kraujo giminaičių anamnezę ir atlikti laboratorinius tyrimus: ypatingą dėmesį reikia atkreipti į galimus metabolizmo, kepenų, kasos bei kraujo krešėjimo sutrikimus. Klinikinę būklę vertinti bei laboratorinius tyrimus atlikti reikia reguliariai, ypač per pirmus 6 gydymo mėnesius (taip pat žr. poskyrį „Laboratorinių tyrimų duomenų sekimas“).

Ankstyvas toksinio poveikio kepenims nustatymas remiasi klinikiniais duomenimis. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į toliau išvardytus simptomus bei požymius, galinčius pasireikšti prieš atsirandant geltai. Pacientai ir (arba) jų šeimos nariai turi būti informuoti, kad atsiradus toksinį poveikį kepenims galinčių rodyti simptomų, nedelsdami kreiptųsi į medikus.

Nespecifiniai bendrieji simptomai ir požymiai (paprastai pasireiškiantys staiga), pvz., apsnūdimas, astenija, sumišimas, nenustygstamumas, anoreksija, pilvo skausmas, nenoras valgyti įprastą maistą ar gerti valproinės rūgšties preparatus, polinkis kraujuoti ir edema.

Epilepsinių traukulių kartojimasis, nepaisant tinkamo gydymo.

Jei įtariama, kad pasireiškė hepatotoksinis poveikis, būtina nedelsiant atlikti klinikinius bei reikiamus laboratorinius tyrimus. Kadangi kraujo tyrimų rodmenys ne visada būna nenormalūs, o kepenų fermentų koncentracija pavieniais atvejais gali būti padidėjusi nepriklausomai nuo to, ar yra kepenų funkcijos sutrikimas, labai svarbu atkreipti dėmesį į anamnezę bei klinikinę būklę. Jei įtariama, kad atsirado toksinis poveikis kepenims, būtina nedelsiant nutraukti natrio valproato vartojimą.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos