Temos
Sumamed forte
Vaistinis preparatas: Sumamed forte
Puslapis: 3


C. difficile gamina A ir B toksinus, kurie prisideda prie CDSV atsiradimo. C. difficile padermių gaminamas hipertoksinas didina sergamumą ir mirštamumą, kadangi ši infekcija gali būti atspari antimikrobiniam gydymui ir gali prireikti kolektomijos (gaubtinės žarnos ar jos dalies pašalinimo). Būtina pagalvoti apie CDSV galimybę visiems pacientams, kuriems po antibiotikų vartojimo pasireiškia viduriavimas. Būtina atidžiai išnagrinėti ligos istoriją, kadangi gauta pranešimų, jog CDSV pasireiškė po antibakterinių medžiagų vartojimo praėjus daugiau 2 mėnesiams.

Inkstų funkcijos sutrikimas. Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (glomerulų filtracijos greitis mažesnis kaip 10 ml/min.), buvo pastebėta 33( didesnė sisteminė azitromicino ekspozicija.

Širdies repoliarizacijos ir QT intervalo pailgėjimas. Gydant kitokiais makrolidais, buvo pastebėta širdies repoliarizacijos ir QT intervalo pailgėjimo, dėl kurio kyla širdies aritmijos ir torsades de pointes (polimorfinės paroksizminės skilvelinės tachikardijos) pasireiškimo rizika, atvejų. Panašaus poveikio pasireiškimą azitromicinu gydomiems pacientams, kuriems yra padidėjusi užsitęsusios širdies repoliarizacijos rizika, visiškai paneigti negalima, todėl reikalingas atsargumas gydant pacientus:

- kuriems yra įgimtas arba dokumentais patvirtintas įgytas QT intervalo pailgėjimas;

- kurie vartoja kitokių QT intervalą ilginančių veikliųjų medžiagų, pvz., I A arba III klasės antiaritminių vaistinių preparatų, cisaprido ir terfenadino;

- kuriems yra elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, ypač hipokalemija ir hipomagnezemija;

- kuriems yra klinikai reikšminga bradikardija, širdies aritmija ar sunkus širdies nepakankamumas.

Sunkioji miastenija. Gauta pranešimų apie sunkiosios miastenijos simptomų paūmėjimą ar naujai prasidėjusio miastenijos sindromą azitromicinu gydomiems pacientams (žr. 4.8 skyrių).

Streptokokų infekcija. Pirmaeilis vaistinis preparatas Streptococcus pyogenes sukeltų faringito ar tonzilito gydymui bei ūminio reumatinio karščiavimo profilaktikai paprastai yra penicilinas. Azitromicinas apskritai yra veiksmingas gydant streptokokų sukeltą burnos ir ryklės užkrečiamąją ligą. Ar azitromicinas veiksmingas ūminio reumatinio karščiavimo profilaktikai, duomenų nėra.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Reikia laikytis atsargumo, jeigu azitromicino skiriama pacientams, gydomiems kitais vaistiniais preparatais, kurie gali ilginti QT intervalą (žr. 4.4 skyrių).

Antacidiniai vaistiniai preparatai. Farmakokinetikos tyrimų metu antacidinių vaistinių preparatų vartojant kartu su azitromicinu, bendras biologinis pastarojo vaistinio preparato prieinamumas nekito, tačiau didžiausia koncentracija kraujo serume sumažėjo apytikriai 25(. Pacientams, gydomiems tiek azitromicinu, tiek antacidiniu vaistiniu preparatu, jų vartoti kartu negalima. Azitromicino reikia gerti likus ne mažiau kaip valandai iki antacidinių medikamentų vartojimo arba praėjus 2 val. po jo.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos