Temos
Sumamed forte
Vaistinis preparatas: Sumamed forte
Puslapis: 2


Kadangi azitromicinas metabolizuojamas kepenyse ir išsiskiria su tulžimi, šio vaistinio preparato skirti pacientams, sergantiems sunkia kepenų liga, negalima. Tokių pacientų gydymo azitromicinu tyrimai neatlikti.

Vartojimo metodas

Sumamed forte geriamoji suspensija vartojama kartą per parą, mažiausiai vieną valandą prieš valgį arba praėjus dviem valandoms po valgio. Dozė turi būti matuojama naudojant dozavimui į burną skirtą švirkštą arba šaukštelį (jeigu pacientas sveria mažiau kaip 15 kg, naudojamas dozavimui į burną skirtas švirkštas, jeigu daugiau kaip 15 kg – šaukštelis).

4.3 Kontraindikacijos

- Padidėjęs jautrumas azitromicinui, eritromicinui, bet kuriam makrolidų ar ketolidų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai, išvardytai 6.1 skyriuje.

- Vartojimas kartu su skalsių dariniais (žr. 4.4 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Alerginės reakcijos. Retai gauta pranešimų apie azitromicino, kaip ir eritromicino bei kitų makrolidų, sukeltas sunkias alergines reakcijas, įskaitanti, angioedemą ir anafilaksiją (retais atvejais ji būdavo mirtina). Kai kurie šių azitromicino sukeltų reakcijų simptomai pasikartodavo, todėl pacientą reikėdavo ilgiau stebėti ir gydyti.

Kepenų funkcijos sutrikimas. Kadangi daugiausiai azitromicino iš organizmo šalinama per kepenis, pacientams, sergantiems sunkia kepenų liga, pradėti vartoti azitromicino reikia atsargiai. Gauta pranešimų apie žaibiško kepenų uždegimo, galinčio sukelti gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą, atvejus, susijusius su azitromicino vartojimu (žr. 4.8 skyrių). Jeigu atsiranda kepenų funkcijos sutrikimo požymių ir simptomų, pavyzdžiui, greitai didėjantis silpnumas, susijęs su gelta, šlapimo patamsėjimu, polinkiu į kraujavimą ar hepatine encefalopatija, turi būti atliktas kepenų funkcijos patikrinimas/ištyrimas.

Skalsių dariniai. Skalsių dariniai gydomiems pacientams kartu vartojant kai kurių makrolidų grupės antibiotikų yra skatinamas ergotizmas. Ar galima tokia skalsių ir azitromicino sąveika, nežinoma. Vis dėlto, dėl teorinės ergotizmo galimybės, azitromicino ir skalsių darinių kartu reikėtų nevartoti.

Superinfekcija. Gydant azitromicinu, kaip ir bet kokiu antibiotiku, rekomenduojama stebėti, ar neatsiranda nejautrių mikroorganizmų, įskaitant grybelius, superinfekcijos požymių.

Vartojant bemaž visų antibakterinių vaistinių preparatų, įskaitant azitromiciną, gauta pranešimų apie su Clostridium difficile susijusį viduriavimą (CDSV), kuris gali būti įvairaus sunkumo: nuo lengvo viduriavimo irki mirtino storosios žarnos uždegimo. Gydymo antibakterinėmis medžiagomis sukelti normalios floros pokyčiai storojoje žarnoje skatina intensyvų C. difficile dauginimąsi.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos