Temos
Duosol K 2
Vaistinis preparatas: Duosol K 2
Puslapis: 2


Dozavimo dydis paliekamas gydytojo nuožiūrai, kadangi pakeičiamo skysčio tūris priklauso tiek nuo vykdomo gydymo intensyvumo, tiek nuo skysčių kiekio, kurį reikia pakeisti norint atstatyti skysčių pusiausvyrą.

4.3 Kontraindikacijos

Paruošto Duosol K 2 hemofiltracijos tirpalo negalima vartoti, jeigu yra:

- Hipokaliemija;

- Metabolinė alkalozė.

Hemofiltracijos negalima taikyti, jeigu yra:

- Ūmus inkstų nepakankamumas su žymiu hiperkatabolizmu, jei ureminių simptomų toliau koreguoti hemofiltracija neįmanoma;

- Nepakankama kraujotaka įtekėjimo kraujagyslėse;

- Esant bet kokiai padidėjusios hemoragijos būsenai, gali atsirasti sisteminė antikoaguliacija.

Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Procedūrų metu reikia įdėmiai sekti hemodinaminę būseną, skysčių, elektrolitų, rūgščių/ šarmų pusiausvyrą, taip pat gliukozės koncentraciją kraujyje.

Reikia reguliariai tikrinti kalio koncentraciją kraujo serume prieš ir po hemofiltracijos. Šiai pernelyg sumažėjus, reikia skirti kalio pakaitalus.

Per hemofiltraciją reikia reguliariai matuoti neorganinių fosfatų koncentraciją. Hipofosfatemijos atveju reikia skirti neorganinių fosfatų pakaitalus.

Plastikiniai maišai gali būti pažeidžiami vežant juos iš gamintojo į dializės centrą, ar pačioje ligoninėje. Tokiais atvejais hemofiltracijos tirpalas gali užsiteršti mikroorganizmais ar grybeliu.

Dėl šios priežasties visada reikia įdėmiai apžiūrėti maišą prieš jį pajungiant ir prieš leidžiant tirpalą hemofiltracijai. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į menkiausius dangtelių, plombų, atsilupančių dangtelių ir maišo kampų pažeidimus – kaip į galimo užkrato šaltinius. Abejotinais atvejais dėl tirpalo vartojimo turėtų nuspręsti už gydymą atsakingas gydytojas.

Skystis šildomas integruotu ar išoriniu šildytuvu. Reikia pasirūpinti, kad prieš vartojant skystis būtų kambario temperatūros.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Filtruojamų medicininių preparatų, t.y. preparatų su žemu proteinų prisirišimo lygiu koncentracija kraujyje gali sumažėti gydymo metu – esant reikalui reikia koreguoti gydymą.

Kitokios sąveikos galima išvengti tinkamai dozuojant hemofiltracijos tirpalą ir atidžiai stebint paciento būklę, bet įmanoma tokia sąveika:

- Rusmenės preparatų sukeltos širdies aritmijos rizika padidėja esant hipokaliemijai;

- Vitaminas D ir kalcio turintys medicininiai preparatai, pavyzdžiui kalcio karbonatas kaip fosfatų surišėjas, gali didinti hiperkalcemijos riziką;

- Papildomai skyrus pakeičiamąjį gydymą natrio hidrokarbonatu, gali kilti metabolinė

alkalozė.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo laipkotarpis:

Šiuo metu klinikinės patirties nėra. Natrio hidrokarbonato buferinį hemofiltarcijos tirpalą reikėtų skirti tinkamai įvertinus galimą naudą ir pavojus tiek motinai, tiek vaisiui.

Žindymo laikotarpis:

Jokių specialių apribojimų.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Duomenys neaktualūs.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos