Temos
Magnesium-Diasporal Orange
Vaistinis preparatas: Magnesium-Diasporal Orange
Puslapis: 2


Duomenų, kurie rodytų apsigimimų riziką, nėra. Duomenys apie vaistinio preparato vartojimą nėštumo pradžioje riboti. Jeigu magnio buvo vartota prieš pat gimdymą, pirmomis 2448 gyvenimo valandomis reikia stebėti, ar naujagimiui neatsiranda toksinio poveikio požymių (nervų sistemos slopinimas kartu su kvėpavimo slopinimu, raumenų silpnumas, refleksų išnykimas). Šiuo laikotarpiu reikia vengti vartoti aminoglikozidų grupės antibiotikų, nes gali pasireikšti vaistinių preparatų sąveika.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Magnesium-Diasporal Orange gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Vartojant Magnesium-Diasporal Orange, gydymo pradžioje gali būti skystesnės išmatos arba net pasireikšti viduriavimas. Tokia būklė pavojaus nekelia ir ilgainiui normalizuojasi.

Ilgą laiką vartojant, labai retais atvejais gali pasireikšti nuovargis. Tokiu atveju gydymą reikia nutraukti, o būklei pagerėjus, gydymą atnaujinti, bet vartoti mažesnę dozę.

4.9 Perdozavimas

Kai inkstų funkcija yra normali, perdozavus magnio per burną, apsinuodijimo magniu nesitikima. Tik sunkaus inkstų funkcijos nepakankamumo atveju magnis gali kauptis organizme ir atsirasti apsinuodijimo požymių.

Apsinuodijimo simptomai

Periferinio paralyžiaus reiškiniai, panašūs į kurarės sukeltus, pasireiškiantys kartu su pykinimu, vėmimu, neramumu, somnolencija ir galiausiai kvėpavimo bei širdies sustojimu.

Apsinuodijimo gydymas

Kalcis į veną ir 12 neostigmino ampulės į raumenis arba po oda.

Izotoninis natrio chlorido tirpalas į veną arba per burną.

Kvėpavimo ir kraujotakos palaikymas.

Inkstų funkcijos nepakankamumo atveju taikoma hemodializė.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – magnio druskos, ATC kodas – A12CC04

Magnis

- yra fiziologinis kalcio antagonistas;

- aktyvina raumenų aprūpinimą energija veikiančius fermentus, o taip pat cholin- ir cholesterinesterazes;

- stabilizuoja ląstelių membranų fosfolipidus;

- slopina impulso pernašą nervo raumens jungtyje.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Magnis lėtai, bet ne visas absorbuojamas, daugiausiai plonosiose žarnose. Neabsorbuota medžiagos dalis gali laisvinti vidurius. Absorbuotas magnis šalinamas iš organizmo beveik vien tik per inkstus.

Magnio pasiskirstymas organizme priklauso nuo esamų magnio atsargų. Norint nustatyti magnio biologinį prieinamumą, netinka naudoti klasikinių biologinio prieinamumo nustatymo pagal koncentracijos plazmoje kreives metodų. Norint įvertinti gydymui vartojamo magnio biologinį prieinamumą, magnio atsargos turi būti kiek įmanoma pripildytos, nes pusiausvyros apykaitos sąlygomis ekskrecija per inkstus atitinka absorbciją. 1989 metais atlikto Magnesium-Diasporal Orange tyrimo, kuriame dalyvavo 16 tiriamųjų, metu matuojant magnio ekskrecija, buvo nustatyta, kad gydymui vartojamo magnio biologinis prieinamumas yra 50,0 %.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos