Temos
Fermentais prisotinto maisto reikšmė, sergant virusinėmis ligomis

Puslapis: 4

Skrandis tai daugiau vieta maistui, o ne virškinimo organas. Maistas skrandyje paprastai būna nuo 30 minučių iki dviejų valandų. Jo apatinėje dalyje yra raumuo, atliekantis susitraukimus ir taip suplakantis bei sumaišantis maistą su virškinimo sultimis bei fermentais. Skrandžio sienelėse yra liaukos, gaminančios šarmines skrandžio sultis, kurios padeda virškinti krakmolą, pajusti alkį. Skrandis tarsi guminis kamuolys gali išsiplėsti ir susitraukti priklausomai nuo jame esančio maisto kiekio. Kai skrandis tuščias, žmogus jaučia alkį, o trūkstant tinkamo maisto, skausmus.

Jeigu sutrinka tulžies pūslės veikla, vadinasi, ne viskas yra gerai suvirškinama. Maiste nesant pakankamai vitaminų ir fermentų, tulžies pūslė būna nepajėgi gaminti tulžies, kuri būtina riebalams virškinti. Reikia atkreipti ypatingą dėmesį į gerą maisto virškinimą. Jam sutrikus, gali užkietėti viduriai, o ta.i sukelia pykinimą, iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Šią problemą gali išspręsti tik natūralaus maisto, pripildyto fermentais, dieta. Proteinas ir fermentai pajėgus sukurti puikią mūsų protinę ir fizinę būklę.

Daugiausia fermentų yra sėklose, grūduose ir daržovėse. Daržovėse, žalumynuose, kviečių želmenyse yra skirtingų rūšių fermentų. Fermentuotame maiste esti daug amino rūgščių. Sultys, gaunamos iš želmenų ir daržovių, yra lengvai_ virškinamos ir kartu maistingos. Jos gali išspręsti virškinimo problemas ir padėti organizmui pačiam pasveikti, jei laikysimės šių taisyklių:

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos