Temos
Fluanxol
Vaistinis preparatas: Fluanxol
Puslapis: 9


Flupentiksolio nepatartina skirti vaikams, nes nėra pakankamos klinikinės patirties.

Vartojimo metodas

Tabletės nuryjamos užsigeriant vandeniu.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (žr. 6.1 skyrių).

Kraujotakos nepakankamumas, dėl įvairių priežasčių (pvz., apsinuodijimo alkoholiu, barbitūratais ar opiatais) sumažėjęs sąmoningumas, koma, kraujo diskrazija, feochromocitoma.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Visi neuroleptikai gali sukelti piktybinį neurolepsinį sindromą (jis reiškiasi hipertermija, raumenų rigidiškumu, sąmonės kitimu, autonominės nervų sistemos nepastovumu). Pavojus esti didesnis, esant didesnei vaisto dozei. Šis sindromas gali baigtis mirtimi, ypač jei pacientas serga organine smegenų liga, yra protiškai atsilikęs, piktnaudžiauja opiatais ar alkoholiu.

Gydymas: reikia liautis vartoti neuroleptikus. Gydoma simptomiškai, taikomos ir bendrosios palaikomosios priemonės.

Galima vartoti dantroleną ir bromokriptiną.

Vartojant geriamuosius neuroleptikus simptomai gali išlikti ilgiau nei savaitę, nustojus juos vartoti ir kiek ilgiau – baigus vartoti vaisto depo formas.

Kaip ir kitus neuroleptikus, flupentiksolį būtina atsargiai skirti pacientams, kuriems yra organinis smegenų sindromas, traukuliai ir progresuojanti kepenų liga.

Sujaudintiems ar pernelyg aktyviems ligoniams nepatartina skirti dozes iki 25 mg per parą, kadangi dėl jų aktyvuojamo veikimo šie simptomai gali padidėti. Jei anksčiau ligonis buvo gydytas trankviliantais ar neuroleptikais, pasižyminčiais raminamuoju veikimu, juos privalu palaipsniui baigti vartoti.

Kaip ir kiti psichotropiniai vaistai, flupentiksolis gali keisti insulino ir gliukozės atsaką, dėl to gali tekti koreguoti sergančiųjų cukriniu diabetu antidiabetinį gydymą.

Ilgai, ypač didelėmis dozėmis gydomus ligonius reikia atidžiai stebėti ir periodiškai spręsti, ar galima sumažinti palaikomąją dozę.

Atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu žmonėms, sergantiems demencija ir vartojantiems kai kurių atipinių antipsichozinių vaistinių preparatų, nustatytas 3-kartus padidėjęs cerebrovaskulinių nepageidaujamų reiškinių pavojus. Padidėjusio pavojaus atsiradimo mechanizmas nėra žinomas. Žmonėms, vartojantiems kitokių antipsichozinių preparatų ar sergantiems kitomis psichinėmis ligomis, padidėjusio pavojaus negalima atmesti. Todėl flupentiksolio reikia vartoti atsargiai ligoniams, turintiems insulto rizikos veiksnių.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos