Temos
multiBic (3 mmol/l kalio)
Vaistinis preparatas: multiBic (3 mmol/l kalio)
Puslapis: 2


Inkstų nepakankamumas esant padidintam hiperkatabolizmui, kai uremijos simptomų jau nebegalima sumažinti taikant hemofiltraciją.

Nepakankama kraujotaka arterioveninėje jungtyje.

Jeigu yra didelis kraujavimo pavojus dėl sisteminio kraujo krešėjimo sutrikimo.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš hemofiltraciją ir jos metu reikia reguliariai tikrinti kalio koncentraciją serume. Būtina įvertinti kalio kiekį paciento organizme ir jo kitimą hemofiltracijos metu. Jei yra hipokalemija ar ji linkusi atsirasti, gali tekti papildomai skirti kalio ir (arba) vartoti pakeičiamojo tirpalo, kuriame kalio koncentracija yra didesnė. Jei yra polinkis į hiperkalemiją, gali tekti greitinti filtraciją ir (arba) vartoti tirpalo, kuriame kalio koncentracija yra mažesnė, bei imtis įprastų intensyviosios terapijos priemonių.

Be to, prieš hemofiltraciją ir jos metu turi būti stebima: natrio, kalcio, magnio, fosfatų, gliukozės koncentracija serume, rūgščių ir šarmų pusiausvyra, šlapalo ir kreatinino koncentracija, kūno svoris ir skysčių balansas (ankstyvai hiperhidratacijos ir dehidratacijos diagnostikai).

Prieš vartojant tirpalą, reikia atidžiai apžiūrėti maišelį, kaip aprašyta 6.6 skyriuje „Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti“.

Prieš infuziją hemofiltracijos tirpalą reikėtų tinkama įranga sušildyti, kad jis būtų maždaug kūno temperatūros. Jokiu būdu negalima vartoti tokio tirpalo, kurio temperatūra žemesnė nei kambario.

Tirpalų negalima vartoti, jų nesumaišius.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Tiksliai dozuojant pakeičiamąjį tirpalą ir atidžiai sekant biocheminių tyrimų rodmenis bei gyvybinių organų veiklą, šio tirpalo ir kitų vaistų sąveikos galima išvengti. Galima toliau išvardyta sąveika.

Elektrolitų pakaitalai, parenteralinė mityba ir kiti intensyviosios terapijos metu paprastai vartojami infuziniai tirpalai veikia serumo sudėtį ir paciento skysčių balansą. Tai reikia apsvarstyti skiriant hemofiltraciją.

Hemofiltracija gali mažinti vaistų koncentraciją serume, ypač tų, kurie silpnai jungiasi prie baltymų, kurių pasiskirstymo tūris mažas, molekulės (pagal molekulinę masę) mažesnės už hemofiltro poras ir kurie adsorbuojami ant hemofiltro. Gali tekti peržiūrėti tokių medikamentų dozavimą.

Hiperkalemija, hipermagnezemija ir hipokalcemija gali slėpti toksinį rusmenės preparatų poveikį. Šių elektrolitų kiekio sunormalinimas hemofiltracijos metu gali greitinti toksinio rusmenės preparatų poveikio simptomų, pvz., širdies aritmijos, atsiradimą.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Ar tirpalo galima vartoti nėščioms ir žindamoms moterims, nežinoma, nes klinikinės patirties nėra. Buferinį pakeičiamąjį vandenilio karbonato tirpalą galima vartoti tik nustačius galimos žalos ir naudos motinai bei vaikui santykį.



4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Duomenys neaktualūs.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos