Temos
Furosemid Polpharma
Vaistinis preparatas: Furosemid Polpharma
Puslapis: 2


Inkstų nepakankamumas, pasireiškęs dėl intoksikacijos nefrotoksinį ar hepatotoksinį poveikį sukeliančiais medikamentais, arba susijęs su hepatine koma.

Sunki hipokalemija ar hiponatremija.

Su hepatine encefalopatija susijusi prekoma arba koma.

Žindymo laikotarpis.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Per stipri diurezė gali sukelti ortostatinę hipotenziją arba ūminės hipotenzijos epizodus.

Prieš pradedant gydymą furozemidu būtina koreguoti hipotenziją ir hipovolemiją.

Paprastai gydant furozemidu rekomenduojama reguliariai tirti serumo natrio, kalio ir kreatinino kiekį, ypač atidžiai reikia stebėti pacientus, kuriems yra didelė elektrolitų pusiausvyros sutrikimo rizika arba kitų žymaus skysčių netekimo priežasčių. Būtina koreguoti hipovolemiją ar dehidraciją, taip pat kitus reikšmingus elektrolitų bei rūgščių ir šarmų pusiausvyros sutrikimus. Dėl to gali prireikti laikinai nutraukti furozemido skyrimą.

Būtina užtikrinti šlapimo išsiskyrimą. Pacientams, kuriems yra dalinė šlapimo takų obstrukcija (pvz., kai yra prostatos hipertrofija ar sutrikęs šlapinimasis), padidėja ūminio šlapimo susilaikymo rizika, reikia atidžiai stebėti.

Ypatingai atidžiai būtina stebėti:

• pacientus, kuriems pasireiškia hipotenzija;

• pacientus, kuriems dėl didelio kraujospūdžio sumažėjimo kyla pavojus;

• pacientus, kuriems yra latentinis ar aiškus diabetas; sergantiesiems cukriniu diabetu skiriant furozemido, gali prireikti koreguoti gydymą gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais preparatais;

• pacientus, kurie serga podagra;

• pacientus, kuriems yra hepatorenalinis sindromas;

• pacientus, kuriems yra hipoproteinemija, pvz., dėl nefritinio sindromo (gali susilpnėti furozemido poveikis ir sustiprėti ototoksinis jo poveikis); šiuo atveju reikia atsargiai titruoti vaisto dozę;

• neišnešiotus kūdikius (gali pasireikšti nefrokalcinozė ar susidaryti inkstų akmenų; šiais atvejais būtina stebėti jų inkstų funkciją ir atlikti inkstų ultrasonografiją).

Diuretikų vartojimas ūmine porfirija sergantiems asmenims laikomas nesaugiu, todėl jiems vaisto reikia skirti atsargiai.

Furozemido tabletėje yra laktozės. Pacientams, kuriems yra retas paveldimas galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės stoka arba gliukozės-galaktozės malabsorbcija, šio vaisto vartoti negalima.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Furozemidas gali silpninti vienų vaistų (pvz., vaistų nuo diabeto) arba stiprinti kitų vaistų (pvz., teofilino) poveikį.

Kartu skiriant širdį veikiančių glikozidų, dėl furozemido pasireiškianti hipokalemija gali sukelti širdies ritmo sutrikimų, kurie gali lemti mirtį. Pacientams, gydomiems širdies glikozidais ir furozemidu, reikia sekti kalio kiekį kraujyje, prireikus skirti vartoti kalio preparatų.

Furozemidas gali stiprinti ototoksinį aminoglikozidų grupės antibiotikų poveikį. Kartu šiais vaistiniais preparatais gydyti nepatariama.

Furozemidas gali stiprinti nefrotoksinį cefalosporinų poveikį.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos