Temos
Jei skauda skrandį

Puslapis: 2

Pavilgas kūnui, suprantama, dedamas lovoje gulinčiam ligoniui. Pavilgą laikykite, kol jis sušils, t. y. vieną arba pusantros valandos. Jeigu per tą laiką pacientui skausmai nesumažėjo, dėkite dar vieną kompresą.

Apskritai gastritas yra vienas labiausiai paplitusių ligų. Kone kiekvienam iš mūsų yra tekę pajusti jo požymius: nemalonus skonis bei kvapas burnoje, apnašos ant liežuvio, dingsta apetitas, pučia vidurius, ėda rėmuo, kartais net mėšlungiški skausmai, pykinimas, vėmimas.

Kas taip sudirgina skrandžio gleivinę, kad net prasideda skrandžio kataras. Net per greitai valgydami ir kaip reikiant nesukramtydami maisto galime sulaukti pirmųjų gastrito požymių. Piktnaudžiaudami alkoholiu, nikotinu, natūralia pupelių kava bei aštriais prieskoniais — paprika, aštrių prieskonių garnyru, pipirais — taip pat rizikuojame susirgti. Reikėtų vengti labai šaltų gėrimų bei labai karšto maisto.

Gastrito požymiai atsiranda tik dėl to, kad skrandis ima staiga gaminti per daug virškinimo rūgšties, kuri labai dirgina jautrią skrandžio gleivinę. Skrandžio sultys sudarytos iš druskos rūgšties, pepsino fermento ir gleivių. Šis stiprus mišinys skrandyje neutralizuoja ligų sukėlėjus, atskiedžia į skrandį patekusį sukramtytą maistą, suskaido baltymus į sudėtines dalis, kurias organizmas įsisavina virškinimo trakte. Skrandžio sultys gali sugraužti net varinę monetą! Todėl suprantama, kad jų perteklius dirgina skrandžio gleivinę.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos