Temos
Bupivacaine Claris
Vaistinis preparatas: Bupivacaine Claris
Puslapis: 3


*Juosmeninė epiduralinė nejautra

*2,5

*0,6-0,8

*1,5-2

*20-30

*2-6

*

*Krūtininė epiduralinė nejautra

*2,5

*0,6-0,8

*1,5-2

*20-30

*2-6

*

*

Lentelėje pateiktos dozės yra rekomendacinės, skirtos pediatriniams pacientams. Dozavimas kiekvienam pacientui gali skirtis. Daug sveriantiems vaikams dozę dažnai reikia laipsniškai mažinti, ją reikia apskaičiuoti pagal idealų kūno svorį. Duomenų apie veiksnius, susijusius su specifinės blokados sukėlimo technika bei konkretaus paciento poreikiu, būtina ieškoti įprastiniuose vadovėliuose.

Vaikams dozę reikia apskaičiuoti atsižvelgiant į kūno svorį (2 mg/kg kūno svorio).

Jei reikiamos dozės gauti vartojant šio stiprumo preparatą neįmanoma ar nepraktiška, galima vartoti kitokio stiprumo šį vaistinį preparatą.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas bupivakaino hidrochlorido monohidratui, amidų tipo lokalaus poveikio anestetikui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Bupivakaino hidrochlorido monohidrato draudžiama vartosi intraveninei regioninei anestezijai (Bier blokadai) ir akušerinei paracervikalinei blokadai sukelti.

Reikia turėti omenyje toliau išvardytas bendrąsias spinalinės anestezijos kontraindikacijas.

Aktyvi ūminė centrinės nervų sistemos liga, pvz., meningitas, navikas, poliomielitas ir intrakranialinė hemoragija.

Spinalinio kanalo stenozė ir aktyvi stuburo liga (pvz., spondilitas, tuberkuliozė, navikas) arba nesena trauma (pvz., lūžimas).

Septicemija.

Piktybinė anemija, susijusi su poūme kaulų čiulpų degeneracija.

Pūlinė odos infekcija injekcijos vietoje ar aplink ją.

Kardiogeninis ar hipovoleminis šokas.

Koaguliacijos sutrikimai ar gydymas antikoaguliantais.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Bendrosios atsargumo priemonės bei su bupivakaino vartojimu susijusi rizika

Gauta pranešimų apie širdies sustojimo atvejus pacientams, kuriems bupivakaino švirkšta epiduralinei nejautrai ar periferinių nervų blokadai sukelti; gaivinimas buvo sunkus, pacientų reakcija pasireiškė tik ilgai gaivinant. Kai kuriais atvejais gaivinimas buvo nesėkmingas, nepaisant akivaizdžiai pakankamo pasirengimo ir tinkamų veiksmų.

Bupivakainas, kaip ir visi lokalaus poveikio anestetikai, gali sukelti ūminį toksinį poveikį centrinei nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemoms, jei jo vartojant lokaliai nejautrai sukelti atsiranda didelė vaistinio preparato koncentracija kraujyje. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai preparato netyčia sušvirkščiama į kraujagyslę. Buvo skilvelių aritmijos, skilvelių virpėjimo, staigaus kardiovaskulinės sistemos kolapso ir mirties atvejų, kurie buvo susiję su didele bupivakaino koncentracija sisteminėje kraujotakoje.

Sukeliant didžiųjų periferinių nervų blokadą, į labai vaskuliarizuotas sritis bei dažnai šalia didžiųjų kraujagyslių gali reikėti švirkšti didelį lokalaus poveikio anestetiko tūrį, todėl padidėja injekcijos į kraujagyslę ir (arba) sisteminės absorbcijos rizika, gali atsirasti didelė koncentracija plazmoje.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos