Temos
Lactulose Fresenius
Vaistinis preparatas: Lactulose Fresenius
Puslapis: 2


Jei po keleto dienų gydomasis poveikis yra nepakankamas, reikia kreiptis į gydytoją. Lactulose Fresenius sudėtyje gali būti nedidelis kiekis sintezės metu susidariusių sacharidų (ne daugiau kaip 67 mg/ml laktozės, 100 mg/ml galaktozės, 67 mg/ml epilaktozės, 27 mg/ml tagatozės ir 7 mg/ml fruktozės). Laktuliozę reikia atsargiai skirti pacientams, netoleruojantiems laktozės (žr. 6.1 skyrių).

Dozė, paprastai vartojama esant vidurių užkietėjimui, cukriniu diabetu sergantiems pacientams neturėtų sukelti jokių sutrikimų. Tačiau į portalinei sisteminei encefalopatijai gydyti vartojamas didesnes dozes reikia atsižvelgti gydant diabetu sergančius pacientus. 15 ml laktuliozės yra 42,7 kJ (10,2 kcal) = 0,21 bu.

Vaikams vidurių laisvinamuosius vaistus vartoti galima tik išimtiniais atvejais ir prižiūrint gydytojui.

Laktuliozę kūdikiams ir mažiems vaikams, kuriems nustatytas autosominis recesyvinis fruktozės netoleravimas, reikia skirti atsargiai.

Gydant laktulioze, gali pasikeisti tuštinimosi refleksas.

Vaistinio preparato negali vartoti pacientai, kuriems nustatytas retas paveldimas galaktozės ar fruktozės netoleravimas, laktazės nepakankamumas ar gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

Pacientai, sergantys virškinimo trakto ir širdies sindromu (Roemheld sindromu), laktuliozę turėtų vartoti tik pasitarę su gydytoju. Jei tokiems pacientams išgėrus laktuliozės atsiranda tokių simptomų kaip meteorizmas ar pilvo pūtimas, reikėtų sumažinti dozę arba nutraukti gydymą.

Ilgą laiką vartojant nepritaikytomis dozėmis ir netinkamai vartojant vaisto, gali pasireikšti viduriavimas ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimai.

Senyvo amžiaus pacientams arba pacientams, kurių bendra būklė yra bloga, ir vartojantiems laktuliozę ilgiau nei šešis mėnesius, reikia reguliariai tikrinti elektrolitų pusiausvyrą.

Pacientai, sergantys portaline sistemine encefalopatija, turėtų vengti kartu vartoti kitų vidurius laisvinančių vaistų, nes tai trukdo pritaikyti vaistų dozę asmeniškai. Be to, minėtiems pacientams kyla elektrolitų pusiausvyros sutrikimo rizika, dažniausiai hipokalemijos, kas gali apsunkinti encefalopatiją.

Gydant vidurius laisvinančiais vaistais, rekomenduojama gerti pakankamai skysčių (maždaug 1,5–2 l per parą arba 6–8 stiklines).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Laktuliozė gali sustiprinti kitų vaistų (pvz., tiazidų, steroidų ir amfotericino B) sukeltą kalio netekimą. Kartu vartojant širdies glikozidus gali padidėti glikozidų poveikis dėl kalio trūkumo.

Didinant dozę buvo pastebėtas pH vertės sumažėjimas storojoje žarnoje, todėl gali tapti neaktyvus nuo pH priklausomų vaistų (pvz., 5-ASA) išskyrimas storojoje žarnoje.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Pagal turimus ribotus nėščių pacienčių duomenis apsigimimų ir toksiškumo vaisiui / naujagimiui nepastebėta. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio arba netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumui, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar raidai po gimdymo neparodė ( žr. 5.3 skyrių).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos