Temos
Lactulose Fresenius
Vaistinis preparatas: Lactulose Fresenius
Puslapis: 3


Laktuliozė gali būti vartojama nėštumo metu, jeigu reikia.

Lactulose Fresenius galima vartoti žindymo metu.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus laktuliozė neveikia arba veikia nereikšmingai.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Pirmosiomis gydymo dienomis gali atsirasti vidurių pūtimas. Paprastai tai praeina po kelių dienų. Jei vartojama per didelė dozė, gali pasireikšti pilvo skausmas ir viduriavimas. Tokiu atveju dozę reikia mažinti.

Virškinimo trakto sutrikimai

Labai dažni (? 1/10): vidurių pūtimas, pilvo skausmas.

Dažni (? 1/100 < 1/10): pykinimas ir vėmimas; jei dozės labai didelės – viduriavimas.

Tyrimai

Dėl viduriavimo sutrikusi elektrolitų pusiausvyra.

4.9 Perdozavimas

Jeigu dozė per didelė, gali pasireikšti šie simptomai: viduriavimas ir pilvo skausmas.

Gydymas: nutraukti gydymą arba sumažinti dozę. Dėl viduriavimo ar vėmimo praradus daug skysčių, gali prireikti atkurti elektrolitų pusiausvyrą.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – osmosiniai laksantai, ATC kodas – A06A D11

Laktuliozė yra sintetinis disacharidas, sudarytas iš D-galaktozės ir fruktozės. Storosios žarnos bakteriniai fermentai laktuliozę suskaido į trumposios grandinės riebiąsias rūgštis, daugiausiai pieno ir acto rūgštį bei metaną ir vandenilį. Šios rūgštys sumažina pH ir padidina osmosinį slėgį storojoje žarnoje. Tai skatina peristaltiką ir padidina vandens kiekį išmatose.

Vartojant laktuliozę didesnėmis dozėmis sumažėja pH vertė, o tai lemia didesnę H+- koncentraciją ir perėjimą nuo NH3 (absorbuojamo) prie NH4+ (neabsorbuojamo). Pagreitėja azoto išsiskyrimas su išmatomis. Šis poveikis gali būti naudojamas gydant hiperamonemiją. Gydant kepenų encefalopatiją laktuliozė sumažina NH3 koncentraciją kraujyje maždaug 25–50 proc.

Mažesnis gaubtinės žarnos pH lemia proteolizinių bakterijų, kurios dalyvauja susidarant amoniakui, slopinimą. pH sumažėja padidėjus acidofilinių bakterijų kiekiui (pvz., Lactobacillus). Mažesnis pH ir osmozinis poveikis padeda išvalyti gaubtinę žarną; tai stimuliuoja bakterijas panaudoti amoniaką bakterinių baltymų sintezei.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Išgerta laktuliozė mažai absorbuojama, nes žmogaus viršutinėje virškinamojo trakto dalyje nėra atitinkamos disacharidazės, todėl ji pasiekia storąją žarną nepakitusi. Ten ją metabolizuoja storosios žarnos bakterinė flora. Visiškai metabolizuojama 25–50 g arba 40–75 ml dozė; didesnės dozės dalis gali būti pašalinama nepakitusi.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ikiklinikiniai vienkartinės ir kartotinės dozės toksiškumo tyrimai neparodė jokio ypatingo pavojaus žmonėms. Ilgalaikis tyrimas su gyvūnais neparodė navikus sukeliančių savybių. Laktuliozė nebuvo teratogeniška pelėms, žiurkėms ir triušiams. Išgerto vaisto sisteminio toksiškumo nesitikima dėl farmakologinių ir farmakokinetinių laktuliozės savybių.

6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Nėra.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos