Temos
Decapeptyl Depot
Vaistinis preparatas: Decapeptyl Depot
Puslapis: 2


Keliems pacientams dėl pradinio laikino testosterono kiekio padidėjimo kraujo serume laikinai pasunkėjo ligos simptomai: šlapimo išskyrimo obstrukcija, kaulų vėžio metastazių sukeltas skausmas, nugaros smegenų kompresija, raumenų nuovargis, kojų limfinė edema. Pacientą reikia įspėti, kad pasunkėjus bet kuriam iš išvardytų simptomų, būtina kreiptis į gydytoją. Kad gydymo pradžioje mažiau didėtų testosterono kiekis ir mažiau sunkėtų ligos simptomai, gali tekti skirti vartoti antiandrogenų.

Moterims

Jeigu moteris yra vaisingo amžiaus, prieš gydymą šiuo medikamentu būtina patikrinti, ar ji ne nėščia. Tokioms pacientėms gydymo metu reikia naudotis nehormoniniu kontracepcijos būdu. Gydant endometriozę ar miomą, juo būtina naudotis iki mėnesinių atsigavimo. Gydymo Decapeptyl Depot metu preparatų, kuriuose yra estrogenų, vartoti negalima. Gydant gimdos miomą, reikia reguliariai matuoti jos ir gimdos dydį, pavyzdžiui, ultragarsu. Kelioms moterims dėl neproporcingai greito gimdos ertmės, palyginti su mioma, mažėjimo pasireiškė kraujavimas iš lyties organų ir sepsis. Gydant Decapeptyl Depot mėnesinės turi nutrūkti. Pacientes būtina įspėti, kad tuo atveju, jeigu mėnesinės vyksta reguliariai, būtina informuoti gydytoją.

Suaugusiems žmonėms ir vaikams gali pasireikšti tiek injekcijos vietos, tiek sisteminė alerginė reakcija. Jos patogenezę nustatyti gali būti neįmanoma. Kadangi alergija vaikams pasireikšdavo dažniau, todėl jų šiuo medikamentu gydyti nerekomenduojama.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Decapeptyl Depot ir kitų vaistinių preparatų sąveikos nepastebėta.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Tyrimų metu gyvūnams teratogeninio poveikio Decapeptyl Depot nesukėlė. Nėščių moterų gydymo patirtis yra nepakankama, todėl joms šio medikamento vartoti negalima.

Ar preparatu galima gydyti kūdikį krūtimi maitinančias moteris, galutinai nenustatyta.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Tokio poveikio šis vaistinis preparatas nedaro.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Poveikis, atsirandantis dėl hormonų gamybos slopinimo

Vyrams. Karščio pylimas, impotencija, lytinio potraukio praradimas, retais atvejais ( ginekomastija, sėklidžių atrofija, miego sutrikimas, plaukų ant smakro, krūtinės, rankų ir kojų augimo sulėtėjimas.

Moterims. Karščio pylimas, kraujo ar tepių išskyrų atsiradimas, makšties sausmė ir (arba) dispareunija.

Gydymo pradžioje galimas kraujavimas mėnesinių metu. Paprastai mėnesinės atsigauna praėjus maždaug 3 mėn. po paskutinės medikamento dozės suleidimo, tačiau gali praeiti ir daugiau laiko. Kadangi gydymo metu sumažėja estrogenų kiekis kraujyje, gali šiek tiek sumažėti kaulinių sijelių masė. Toks pokytis yra laikinas: gydymą nutraukus, kaulų masė per 6 - 9 mėn. paprastai sunormalėja.

Kitoks poveikis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos