Temos
Lekoklar XL
Vaistinis preparatas: Lekoklar XL
Puslapis: 2


Klaritromicinas metabolizuojamas kepenyse, kur jis slopina kai kurių citochromo P 450 fermentų poveikį. Šių fermentų metabolizuojamų vaistų (pvz., astemizolio, terfenadino, cisaprido, pimozido, karbamazepino, heksobarbitalio, alfenatilio, bromokriptino, valproatų, rifabutino, vafarino, digoksino, eskalsio alkaloidų, triazolamo, midazolamo, dizopiramido, lovastatino, simvastatino, fenitoino, ciclosporino, takrolimo, zidovudino, teofilino) metabolizmas gali sulėtėti. Šių vaistų koncentracija serume gali padidėti ir pasireikšti toksinis poveikis. Pacientus, vartojančius šiuos preparatus, būtina atidžia stebėti bei tirti vaistų koncentraciją serume.

Varfarino poveikis gali sustiprėti, jei jis vartojamas kartu su klaritromicinu. Tokiu atveju būtina stebėti protrombino laiką.

Remiantis sukaupta patirtimi, klaritromiciną vartoti kartu su terfenadinu, cisapridu, pimozidu arba skalsio alkaloidais draudžiama.

Vaistas nemažina kartu su juo vartojamų geriamųjų kontraceptikų efektyvumo.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Ar saugų vartoti klaritromiciną nėščioms moterims ir žindyvėms, duomenų nėra. Kaip ir kitų makrolidų, jo patenka į motinos pieną.

Nėščios moterys ir žindyvės klaritromiciną gali vartoti tik tada, kai tikimasi, kad galima nauda yra didesnė negu vaisto keliamas pavojus.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Ar vaistas mažiną gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, neištirta.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dažniausiai pacientai vaistą toleruoja. Pasireiškiantys nepageidaujami poveikiai dažniausiai būna silpni ir praeinantys. Dažniausiai pasireiškia pykinimas, viduriavimas, dispepsija, pilvo arba galvos skausmas. Be to, gali pasireikšti stomatitas, glositas, sutrikti skonio pojūtis. Kartai gali pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcija (anafilaksinis šokas, dilgėlinė), labai retai – Stivenso ir Džonsono sindromas, galvos skausmas. Kartais sutrinka centrinės nervų sistemos veikla (galvos svaigimas, apkvaišimas, nerimas, nemiga, košmarai, haliucinacijos, psichozė). Aprašytas klausos praradimo atvejis. Nutraukus vaisto vartojimą, ji normalizavosi.

Labai retai gali sutrikti kepenų veikla. Tokiu atveju gali padidėti kepenų fermentų kiekis ir pasireikšti cholestazinė gelta. Šie kepenų pažeidimai yra praeinantys.

Ilgai arba dažnai vartojantys klaritromiciną pacientai gali susirgti pseudomembraniniu kolitu. Jis gali būti ir lengvas, ir labai sunkus.

4.9 Perdozavimas

Perdozavus vaisto, gali sutrikti virškinimo trakto veikla, pasireikšti galvos skausmas ir apkvaišimas. Jei per didelė dozė išgerta ne daugiau kaip prieš dvi valandas, rekomenduojama plauti skrandį.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Klaritromicinas – pusiausintetinis makrolidų grupės antibiotikas, eritromicino darinys. Jis susiriša su penkiasdešimtąja bakterijų ribosoma ir taip slopina baltymo, būtino bakterijų sienelei, gamybą. Jeigu sienelėje trūksta baltymo, bakterijos nesidaugina.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos