Temos
ULGAFEN
Vaistinis preparatas: ULGAFEN
Puslapis: 3


Klinikai reikšmingos finasterido sąveikos su kitais vaistiniais preparatais nežinoma. Manoma, kad finasteridas nedaro reikšmingos įtakos vaistinius preparatus metabolizuojančiai citochromo P450 fermentų sistemai. Atlikus propranololio, digoksino, glibenklamido, varfarino, teofilino ir antipirino sąveikos su finasteridu tyrimus vyrams, jokios reikšmingos vaistinių preparatų sąveikos nepastebėta.

Gydymas kartu su kitais vaistiniais preparatais

Nors specialių sąveikos klinikinių tyrimų neatlikta, finasterido vartojant kartu su AKF inhibitoriais, alfa ir beta adrenoreceptorių bei kalcio kanalų blokatoriais, nitratais, diuretikais, H2 receptorių antagonistais, HMG-CoA reduktazės inhibitoriais, nesteroidiniais vaistiniais preparatais nuo uždegimo, įskaitant acetilsalicilo rūgštį ir paracetamolį, chinolonais ir benzodiazepinais, klinikai reikšminga nepageidaujama vaistinių preparatų sąveika nepasireiškė.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Finasterido vartoti nėščioms moterims draudžiama (žr. 4.3 skyrių).

5-alfa reduktazės inhibitoriai slopina testosterono virtimą dihidrotestosteronu. Šie vaistiniai preparatai, įskaitant finasteridą, vartojami nėštumo metu, gali sukelti vyriškos lyties vaisiaus išorinių lyties organų sklaidos trūkumus (žr. 5.3 skyrių ).

Ekspozicija finasteridu – rizika vyriškos lyties vaisiui

Moterims, kurios yra nėščios arba įtaria, jog pastojo, draudžiama čiupinėti sutrupėjusias ar sulūžusias finasterido tabletes, kadangi finasteridas gali absorbuotis ir sukelti pavojų vyriškos lyties vaisiui (žr. 6.6 skyrių).

Finasterido tabletės yra padengtos plėvele, kuri apsaugo nuo kontakto su veikliąja medžiaga, tačiau tik tokiu atveju, jeigu tabletės nėra laužomos ar trupinamos.

Mažas finasterido kiekis išsiskiria su vyrų, vartojančių 5 mg finasterido paros dozę, sėkla. Ar gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis vyriškos lyties vaisiui, jeigu į jo motinos organizmą patenka paciento, gydomo finasteridu, sėklos, nežinoma. Jeigu paciento seksualinė partnerė yra arba gali būti nėščia, rekomenduojama siekti, kad kuo mažiau sėklos patektų į partnerės organizmą.

Žindymas

ULGAFEN 5 mg plėvele dengtos tabletės moterims netinka. Ar finasteridas išsiskiria su žindyvės pienu, nežinoma.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Duomenų, kad finasteridas galėtų daryti įtaką gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, nėra.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dažniausiais nepageidaujamas poveikis yra impotencija ir lytinio potraukio susilpnėjimas. Šie efektai paprastai pasireiškia gydymo pradžioje ir vaistinio preparato vartojant toliau, daugumai pacientų išnyksta.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Labai dažni (?1/10). Impotencija.

Dažni (>1/100, <1/10). Lytinio potraukio susilpnėjimas, ejakuliacijos sutrikimai (pvz., ejakuliato tūrio sumažėjimas), vyrų krūtų jautrumas ar ginekomastija,

Nedažni (>1/1000, <1/100). Sėklidžių skausmas.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos