Temos
ULGAFEN
Vaistinis preparatas: ULGAFEN
Puslapis: 2


Pacientų, sergančių kepenų veiklos nepakankamumu, gydymo patirties nėra. Kadangi finasteridą metabolizuoja kepenys (žr. 5,2 skyrių), jo reikia vartoti atsargiai pacientams, kurių susilpnėjusi kepenų veikla, nes jų kraujo plazmoje gali padidėti finasterido koncentracija.

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės monohidrato. Pacientams , kuriems yra retas paveldimas galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės trūkumas ar gliukozės ir galaktozės absorbcijos sutrikimas, šio vaistinio preparato vartoti draudžiama.

Poveikis prostatos specifiniam antigenui (PSA) ir prostatos vėžio nustatymui

Specifinio prostatos antigeno koncentracija kraujo serume yra susijusi su paciento amžiumi ir prostatos tūriu, be to, prostatos tūris yra susijęs su paciento amžiumi. Prostatos vėžio diagnozės paneigimui pacientams prieš pradedant vartoti finasterido ir gydymo šiuo vaistiniu preparatu metu reikia reguliariai atlikti prostatos tyrimą per tiesiąją žarną ir prireikus kraujo serume nustatyti specifinį prostatos antigeną. Prostatos vėžiu sergantiems ir šia liga nesergantiems vyrams PSA koncentracija gali didele dalimi sutapti, todėl vyrams, kuriems yra GPH, nustačius, kad PSA rodmenys yra normos ribose, negalima paneigti prostatos vėžio galimybės, nepaisant to, ar pacientai vartoja finasteridą.

Finasteridas sumažina PSA koncentraciją kraujo serume apytikriai 50 % vyrams, kuriems yra GPH, net tokiu atveju, jeigu jie serga prostatos vėžiu. Vertinat PSA tyrimo rodmenis, reikia atsižvelgti į PSA kiekio plazmoje sumažėjimą gerybine prostatos hiperplazija sergantiems pacientams, kurie vartoja finasterido ir kuriems yra nepaneigta prostatos vėžio galimybė. Šis sumažėjimas yra nustatytas visam SPA rodmenų diapazonui, tačiau jis kiekvienam pacientui gali būti skirtingas. Pacientų, vartojančių finasterido 6 mėnesius arba ilgiau, PSA rodmenis lyginat su normaliais negydytų vyrų tyrimo rodmenims, juos reikia dvigubinti. Toks koregavimas išsaugo PSA tyrimo jautrumą ar specifiškumą bei tinkamumą diagnozuojant prostatos vėžį.

Finasteridu gydomiems pacientams reikia atidžiai nustatyti bet kokio ilgalaikio PSA padidėjimo priežastį, įskaitant gydymo finasteridu nurodymų nesilaikymą.

Finasteridas reikšmingai nesumažina laisvo PSA procento (laisvojo ir bendrojo PSA santykio) ir šis rodmuo išlieka pastovus net veikiant finasteridui. Jeigu prostatos vėžio nustatymui, kaip pagalbinė priemonė naudojamas laisvo PSA procento rodmuo, jo koreguoti nereikia.

Moterims, kurios yra nėščios arba įtaria, jog pastojo, draudžiama čiupinėti sutrupėjusias ar sulūžusias finasterido tabletes, kadangi finasteridas gali absorbuotis ir dėl to sukelti riziką vyriškos lyties vaisiui. Finasterido tabletės yra padengtos plėvele, kuri apsaugo nuo kontakto su veikliąja medžiaga, tačiau tik tokiu atveju, jeigu tabletės nesutrupėję ir nesulūžę (žr. 4.6 ir 6.6 skyrius).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos