Temos
Infanrix Hib
Vaistinis preparatas: Infanrix Hib
Puslapis: 2


Pagal geros klinikinės praktikos principus prieš vakcinaciją būtina surinkti išsamią paciento anamnezę (ypač atkreipiant dėmesį į ankstesnius skiepus ir galimai jų sukeltus nepageidaujamus reiškinius) ir jį kliniškai ištirti.

Jei DTP vakcinos vartotojui buvo pasireiškusi bet kuri iš toliau nurodytų reakcijų, skiriant kitą dozę, būtina apsvarstyti, ar vartoti kokliušo komponentą. Gali būti aplinkybių, pvz., didelis sergamumas kokliušu, kai laukiama nauda viršija galimą riziką, tuomet vakciną galima skirti, nes šie reiškiniai nesusiję su nuolatinėmis pasekmėmis.

Toliau nurodyti reiškiniai anksčiau buvo laikyti kontraindikacijomis DTPw vakcinacijai, dabar – atsargumo priemonių reikalaujančiomis situacijomis. Tai:

- temperatūra ( 40,5 (C per 48 val. po vakcinacijos, kai nenustatyta jokia kita priežastis;

- kolapsas ar į šoką panaši būklė (hipotonijos / susilpnėjusio atsako epizodas) per 48 val. po vakcinacijos;

- nuolatinis, nenutildomas verksmas, trunkantis (3 val., prasidėjęs per 48 val. po vakcinacijos;

- traukuliai su karščiavimu ar be jo, pasireiškę per 3 dienas po vakcinacijos.

Kaip ir skiepijant kitomis vakcinomis, prieš skiepijant Infanrix ar atidedant šį vakcinavimą, reikia kruopščiai pasverti rizikos ir naudos santykį, jeigu kūdikiui ar vaikui prasidėjo ar progresuoja sunki nervų sistemos liga.

Skiriant pirminę imunizacijos seriją labai neišnešiotiems kūdikiams (gimusiems 28 nėštumo savaitę ar anskčiau), ypač tiems, kurių kvėpavimo organai nesubrendę, reikia atsižvelgti į galimą apnėjos grėsmę ir poreikį stebėti kvėpavimą 48–72 valandas.

Šiai kūdikių grupei vakcinavimas labai naudingas, todėl jo nereikėtų atsisakyti ar atidėlioti.

Kaip ir vartojant visas injekcines vakcinas, reikia turėti paruoštus vaistus anafilaksinei reakcijai, galinčiai pasireikšti po vakcinacijos, gydyti. Todėl paskiepytą asmenį 30 min. turi stebėti medicinos darbuotojai.

Infanrix Hib atsargiai skirti asmenims, kuriems yra trombocitopenija ar kitų kraujavimo sutrikimų, nes jiems sušvirkštus vakcinos į raumenis, gali prasidėti kraujavimas.

Šią vakciną, kaip ir visas difterijos, stabligės ir kokliušo vakcinas, reikia švirkšti giliai į raumenis, geriausiai kiekvieną kartą keičiant injekcijos vietą.

Asmenų, vartojusių Hib vakciną, šlapime nustatyta kapsulinio polisacharido antigeno, todėl, įtarus Hib infekciją, antigeno nustatymas praėjus 1-2 savaitėms po vakcinacijos, neturi diagnostinės reikšmės.

Infanrix Hib negalima švirkšti į kraujagyslę.

Buvę febriliniai traukuliai, šeimos nariams buvę traukulių priepuoliai ar staigios kūdikių mirties sindromas ar šalutinės reakcijos po Infanrix Hib vartojimo neriboja vakcinos vartojimo.

Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcija nėra kontraindikacija.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Infanrix Hib galima vartoti kartu su įvairiomis išaktyvintomis ir gyvosiomis vakcinomis arba bet kada iki ir po jų vartojimo.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos