Temos
Kraujavimas iš bambos, bambos išvarža kūdikiams


Jeigu kraujas iš bambagyslės pasirodo jau pirmomis valandomis po kūdikio gimimo, tai rodo, kad ji buvo blogai perrišta. Toks kraujavimas paprastai greit baigiasi. Blogiau, jei kraujas pasirodo trečią-penktą dieną, kai nukrinta sudžiūvusi virkštelės liekana. Tada reikia bambą pabarstyti smulkiu degintu alūnu arba keletą kartų nuplauti silpnu jodo tirpalu (1-2 lašeliai stiklinei vandens).

Sudžiūvusiai virkštelei nukritus bamboje kartais lieka gabaliukas raudonos mėsos ant plonos kojelės, tarsi uoga. Ją lengva pašalinti: reikia kojelę standžiai perrišti dezinfekuotu siūlu, bet nelabai plonu, ir po dviejų tri- jų dienų mėsa nukris. Galima ir kitaip padaryti: kasdien pabarstyti degintu alūnu, ir ji palengva išnyks.

Išvarža kūdikiams būna dėl blogai perrištos virkštelės, taip pat jeigu kūdikis turi daug dujų arba nuolat verkia. Per bambą išlindusią žarnelę reikia atsargiai įstumti atgal ir iš viršaus uždėti tvarstį tokiu būdu: padaryti iš vaško ar išpjauti iš kamščio skritulėlį arba paimti tinkamo dydžio monetą, nuplauti, suvynioti į minkštą skudurėlį, uždėti ant bambos ir apibintuoti. Taip reikia daryti tol, kol skylutė užaugs ir žarnelė nebeišlįs. Keičiant bintą bambą reikia apiplauti boro rūgštimi arba silpnu jodo tirpalu (3 lašeliai stiklinei vandens). Maudyti kūdikį galima su bintuku, o paskui uždėti sausą. Jeigu išvarža ilgai nepraeina (keturis ir daugiau mėnesių), reikia kūdikį parodyti gydytojui.

Bambos uždegimas. Jeigu bamba smarkiai paraudo, bet nekraujuoja, reikia dėti kalkių vandens kompresėlius arba tepti silpnu jodo tirpalu.

<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos