Temos
Klacid
Vaistinis preparatas: Klacid
Puslapis: 2


Ligoniai sergantys inkstų nepakankamumu: paprastai dozės koreguoti nereikia, išskyrus tuos atvejus, kai sergama sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu (kreatinino klirensas yra mažesnis kaip

30 ml/min). Jei dozę koreguoti būtina, visą dienos dozę reikėtų mažinti per pusę, pvz., gerti po 250 mg vieną kartą per parą, sunkesniu atveju – du kartus per parą.

Klacid 250 mg galima gerti nepriklausomai nuo valgio laiko, kadangi maistas biologiniam vaistinio preparato prieinamumui įtakos neturi.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai ar kitiems makrolidų grupės antibiotikams.

Vartoti kartu su astemizolu cisapridu, pimozidu, terfenadinu ar skalsių alkaloidų dariniais (žr.4.5 skyrių).



4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš skiriant vaistą nėščiajai gydytojas turi gerai apsvarstyti galimą naudą ir riziką, ypač pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais.

Daugiausia klaritromicino pasišalina per kepenis ir inkstus. Pacientams, sergantiems kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumu, medikamento vartoti reikia atsargiai.

Po vaistinio preparato patekimo į rinką, buvo gauta pranešimų apie kolchicino toksiškumą kai jis vartojamas kartu su klaritromicinu, ypač tai aktualu senyvo amžiaus pacientams. Kai kurie iš šių pranešimų gauti iš pacientų, sergančių inkstų funkcijos nepakankamumu. Keli mirties atvejai buvo fiksuoti tarp šių pacientų. (žr. 4.5 skyrių).

Klaritromicino vartojant ilgai arba pakartotinai, gali atsirasti jo poveikiui atsparių bakterijų arba grybelių, kurie gali daugintis. Jei pasireiškia superinfekcija, reikia pradėti tinkamą gydymą.

Kaip ir vartojant kitus antibiotikus, taip ir makrolidus, yra pranešimų apie atsiradusį pseudomembraninį kolitą, kuris pasireiškė įvairiu sunkumu, nuo lengvo iki labai sunkaus.

Clostridium difficile sukelta diarėja gali pasireikšti vartojant bet kokius antibiotikus, įskaitant ir klaritromiciną ir tai gali pasireikšti nuo lengvos diarėjos iki mirtino kolito. Gydymas antibiotikais pakeičia normalią žarnyno florą ir tai leidžia išplisti C. difficile.

Clostridium difficile sukelta diarėja turi būti įtarta visiems pacientams, kuriems atsiranda viduriavimas po antibiotikų naudojimo. Svarbu atidžiai surinkti anamnezę, nes yra pranešimų, kad Clostridium difficile sukelta diarėja gali pasireikšti net praėjus keletui mėnesių po antibiotikų vartojimo.

Keletui ligonių, gydomų klaritromicinu, buvo pasunkėję sunkiosios miastenijos simptomai.

Taip pat reikia žinoti, kad gali pasireikšti kryžminis atsparumas pacientams gydomiems klaritromicinu ir kitais makrolidais, taip pat ir linkomicinu ir klindamicinu.

Tik nedaugeliui klaritromicino vartojančių pacientų gali išsivystyti H. pylori atsparumas klaritromicinui.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Klaritromicino ir geriamųjų kontraceptikų sąveikos nepastebėta.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos